Mlađi kadeti, Prvenstvo Hrvatske / 3. ožujka 2024.

Mladost je prvak Hrvatske

Najbolje mlađe kadete u državi ima zagrebačka HAVK Mladost. U Zagrebu je naime, u bazenu Jelkovec finalnom utakmicom okončan završni turnir Prvenstva Hrvatske za mlađe kadete. U finalu, u kojem su se sastali Mladost i KPK, kao da je postojala samo jedna momčad.
Zagrepčani su ‘protutnjali’ bazenom i utakmicom, u biti na isti praktički način kako su odigrali cijeli završni turnir. Ukupno 6 pobjeda iz 6 susreta, ali 6 vrlo uvjerljivih trijumfa. Najmanju prednost kojom su pobijedili neku utakmicu bila je 9:5 iz 3. kola protiv Medveščaka. Mladostaši su momčad s ukupno daleko najboljom gol-razlikom (101:25). Sve su to demonstrirali i u finalu u kojoj su Korčulane ostavili na minus 9 (16:7).

Pozicija Klub

Momčad KPK nije niti jednog trenutka vodila, a najbolji su rezultat imali na koncu prve dionice (1:1). No, onda je slijedila presuda u 7 minuta ili u jednoj, drugoj četvrtini. Nju su mladostaši dobili čak 8:0, ukupno poveli 9:1 i tu je priči finala bio kraj.

Treće mjesto i brončanu medalju osvojili su igrači Cavtata koji su svladali Medveščak 7:6. Mali Medvjedi su vodili samo jednom (1:0), da bi vrlo brzo Cavtat preuzeo kontrolu u svoje ruke, te tako nakon druge četvrtine bilježimo 4:1 za Cavtaćane. Medveščak je do kraja utakmice uspijevao u tri navrata smanjivati ili dolaziti na samo gol zaostatka, ali ne i više od toga.

1.mjesto Mladost

2.mjesto KPK

3.mjesto Cavtat

Najbolji igrač Vito Lokas Mladost

Najbolji vratar Ante Modrić Medveščak

Najbolji igrač Prvenstva Hrvatske je Vito Lokas (Mladost), a najbolji vratar Ante Modrić (Medveščak). Trofej za fair-play pripao je VK Cavtat.

Čestitamo svim osvajačima medalja i pojedinačnih nagrada.