Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 22. svibnja 2021.

Mladost izjednačila, u srijedu odlučuje ‘majstorica’ u Gružu

Vrlo dobrom izvedbom Mladosti, na tragu možda i najbolje njihove utakmice ove sezone, Zagrepčani su svladali u četvrtoj finalnoj utakmici Jug Adriatic osiguranje, te time poravnali omjer u finalnoj seriji na 2-2. Sada je drama dosegla vrhunac jer o novom će prvaku države odlučivati predstojeća srijeda, 26. svibnja u Gružu (18.00 – HTV 2). Malo je tko to mogao očekivati nakon druge utakmice, također tada odigrane u Zagrebu kada su jugaši imali prednost 2-0, prednost rezultatsku i mentalnu i dvije meč-lopte. Mladost je tada s druge strane bila ‘potonula’, djelovala ispuhano, a onda…

Kopernikanski obrat. Zagrepčani su sljedeće dvije utakmice odigrali na fantastičnoj razini, s tim da je ova od subote u Zagrebu bila za još oktavu viša od one u Dubrovniku tri dana ranije. Ponovo odličan Marcelić na golu (12 obrana), vrlo dobar igrač više (7-13), a više od svega za Bajićevu momčad kolosalna obrana s igračem manje (2-10). Sve je to za posljedicu imalo iz minutu u minutu rastuću nervozu u redovima gostujućeg sastava, a što se očitovalo ne samo lošim šutom, već brojnim pogreškama, krivim dodavanjima, nepokrivanjima suparničkih napadača, dekoncentracijom, a onda i isključenjima. Bilo s pravom zamjene (Žuvela) ili trećom osobnom (Obert).

Samo je jedno vrlo kratko razdoblje, u prvoj četvrtini zapravo, Jug Adriatic osiguranje odigrao na višoj razini. Prvu su dionicu dobili 3:1, na temelju dva brza gola s vanjskih pozicija Kržića i Merkulova, te peterca Fatovića. Potom… potom su Gospari nestali. Nakon vodstva gostiju 4:2 početkom druge četvrtine slijedi velik preokret domaćina s njihova četiri uzastopna gola za vodstvo Mladosti 6:4. U trećoj četvrtini Mladost nastavlja tim ritmom, dapače još ga i podiže, pa tako pred kraj te dionice Bukić iz dvije uzastopne kontre podiže prednost Mladosti na čak 9:5.

Početkom posljednje četvrtine slijedila je samo potvrda onog što je domaćin dotad odigrao. Nova dva gola i to njihovih centara. Radu iz protunapada, te J. Vrlić s 2 metra između dvojice suparničkih igrača. Manje od pet minuta prije kraja, pri rezultatu 11:5 za Mladost pitanje pobjednika četvrte utakmice je bilo riješeno.

IZJAVE

Zoran Bajić, trener Mladosti:
– Fantastična utakmica. Vratili smo se kao ne zna više niti sam po koji puta, kao mačka sa 7 života. Sada je 2-2, idemo u Dubrovnik puno volje, snage, želje. Pokazali smo svima da možemo i znamo. Ovo je bila jako kvalitetna vaterpolska utakmica, a mi ćemo sa svoje strane učiniti sve da iz Dubrovnika vratimo u Zagreb naslov prvaka nakon 13 godina.

Vjekoslav Kobešćak, trener Juga Adriatic osiguranja:
– Imam itekakvih razoga za zabrinutost. Mi smo nestali iz finala. Imamo mi ove sezone već takvih amplituda, ali sada smo jednostavno nestali iz finala. Kompletno. Uzrok? Ne znam, možda smo i fizički pali. Radimo jako nezrele stvari tijekom utakmice, posebno kada je utakmica “u egalu”. Samim time jako pomažemo Mladosti oja je pak jako podignula formu, kvalitetu.