Regionalna liga / 20. rujna 2024.

Mladost izgubila u Herceg Novom

Nova sezona Premier lige, ali ujedno i Prvenstva Hrvatske jer se svaki bod naših klubova računa, bitan je i za naše državno prvenstvo, otvorena je utakmicom u otvorenom bazenu u Herceg Novom. Tamo su se bolje očito snašli domaćini pobijedivši Mladost 11:9.

Zagrepčani nisu niti jednom vodili, imali su mladostaši samo tri izjednačenja (1:1 početkom utakmice, te 7:7 i 8:8 u trećoj četvrtini), ali su zato Žapci imali problema u organizaciji i završnici napada s igračem više. Od 13 takvih situacija, samo su dvije uspjeli završiti pogotkom To je sigurno jedan od razloga neuspjeha ovog sastava u 1. kolu.

Vratara Marcelića je trener Vincek zamijenio već početkom druge četvrtine za Ivana Sunaru koji je sjajno obavio svoj dio posla, zaustavivši 9 opasnih šuteva. No, nije bilo pomoći od suigrača mu u ofenzivnom dijelu igre.

Jadran (HN) je brzo poveo s tri gola razlike (4:1), minutu prije kraja prve četvrtine. U drugoj su održavali tu prednost (6:3 i 7:4) do pred kraj četvrtine kada su Zagrepčani s dva gola, Buljubašića i Bašića uspjeli smanjiti na 7:6 u korist domaćina.

U trećoj četvrtini dugo nije bilo gola, sve do malo manje od dvije minute prije kraja dionice, kada je nakon kontrafaula domaćina, Josip Vrlić bio sam ispred vratara Đurovića i izjednačio na 7:7. S poravnanjem (8:8) se ušlo i u zadnju četvrtinu koju je opet bolje otvorio domaći sastav. Golovima Vučurovića i Radovića za 10:8, ponovno su nagnali mladostaše na ‘hvatanje’ zaostatka, ali ovog puta Žapci u tomu nisu uspjeli.