Liga prvaka / 15. rujna 2024.

Mladost ipak neće u Ligu prvaka

U posljednjoj utakmici 3. kola kvalifikacijskog turnira Lige prvaka u Kragujevcu, Radnički je u svojem bazenu minimalno svladao zagrebačku Mladost 9:8, te se time plasirao u elitno klupsko nadmetanje.
Žapci će svoj europski put ove sezone nastaviti kvalifikacijama u Eurokupu.

Šteta jer je zagrebačka momčad odigrala zapravo jako dobru utakmicu, obrambeno i napadački, a i vodila je sve do 4 minute prije kraja. Štoviše, sredinom treće četvrtine je bilo čak 8:3 za Mladost.
Vratar Ivan Marcelić je bio sjajan s 11 obrana, ali cjelokupna je obrana hrvatskog predstavnika, posebno s igračem manje bila dostojna velike pohvale. Uostalom, ako se navede da je Radnički imao realizaciju igrača više 1-13, da su prvi takav napad iskoristili iz tek 10. navrata, dosta je rečeno. Sve to bez Josipa Vrlića, ali i bez Ivana Buljubašića koji je u 10. minuti isključen s pravom zamjene.

Mladost je povela 2:0 u prvoj četvrtini (Lazić iz protunapada, te Mislav Vrlić s igračem više. Do sredine druge četvrtine prednost je udvostručena golovima s vanjskih pozicija Lazića, te kapetana Vukičevića. Tek 3.51 minutu prije kraja druge četvrtine je domaćin postigao prvi pogodak (Murišić jedva ugurao loptu u gol), da bi na drugoj strani odlično odgovorio centar Toni Bušić, šraubom za 5:1 u poluvremenu.

U trećoj četvrtini je naš predstavnik imao u dva navrata 5 golova prednosti – Luka Bukić za 7:2, te Ante Vukičević za 8:3 sredinom treće četvrtine odnosno 4 i pol minute prije kraja dionice. To se na kraju ispostavilo i kao posljednji gol mladostaša na ovoj utakmici.

Radnički je nanizao 6 pogodaka, dva u trećoj i četiri u zadnjoj četvrtini. Izjednačili su golom Vasića četiri minute prije kraja, a prvi i jedini put poveli preko Nikole Jakšića tri minute prije kraja.

U drugoj utakmici 3. kola u Kragujevcu, BVSC je pobijedio Vouliagmeni 17:9.

Konačan poredak: Radnički 9, BVSC 6, Mladost 4 i vouliagmeni 0.