Juniori, Kup Hrvatske / 21. svibnja 2024.

Mladost i Mornar u polufinalu

U Zadru je završen drugi dan natjecanja, a to znači i nadmetanje unutar obje skupine na završnom turniru Hrvatskog kupa za juniore. U skupini A Mladost, a u skupini B Mornar, osvojili su prvo mjesto, a to znači i izravan plasman u polufinale koje je na rasporedu u srijedu u večernjim satima.

U skupini A, Mladost je dobila oba susreta. Prvo su Zagrepčani bili bolji od Jug Adriatic osiguranja u utakmici relativno izjednačenoj, a u kojoj su juniori Žabaca u trećoj četvrtini poveli s dva gola razlike. S tom se razlikom ušlo u zadnju četvrtinu, ali u njoj je postignut samo jedan pogodak. Zabili su ga Dubrovčani, ali su na kraju slavili mladi Zagrepčani.
U drugoj utakmici je Mladost puno lakše svladala gradskog rivala, Medveščak. Samo u drugoj i trećoj četvrtini su Žapci kumulativno napravili 8:1, te je tu utakmica bila riješena.

U ostalim susretima u ovoj skupini u utorak, Jadran je lagano svladao Medveščak, pa je očekivano utakmica 3. kola između Jadrana i Jug Adriatic osiguranje bila za 2. mjesto u skupini. Slavili su mladi Splićani u utakmici s obiljem golova, a najbolji strijelac susreta bio je ljevak Jadrana, Vito Janković. Nakon izjednačene prve, pa manje-više i druge četvrtine, treća je presudila pobjednika. Od minimalnog vodstva Splićana početkom te dionice (9:8), na kraju je Jadran vodio s uvjerljivih 5 pogodaka prednosti (14:9). Pavlović s 2, te Skejić, Cuzzi i Janković s jednim pogotkom napravili su tu nemalenu razliku. U zadnjoj je četvrtini Jadran to znao sačuvati, štoviše na trenutak i još malo povećati, kada su početkom zadnje dionice poveli i 15:9.

U skupini B, ponajveći je posao Mornar napravio u 2. kolu kada su svladali domaći Zadar 1952 s tri gola razlike. No, to uopće nije izgledalo tako lako i jednostavno kako govori krajnji rezultat. Naime, Zadrani su nakon isteka treće četvrtine vodili. Minimalno, ali vodili (7:6). Međutim, u zadnjih 8 minuta gol Mornara bio je kao začaran, dok su mornarevci u napadu postigli 4 gola i potpuno preokrenuli rezultat.

U 2. je kolu Primorje EB dobilo Solaris tako što su prve tri četvrtine povećavali prednost za po jedan gol više. U prvoj dionici 1 razlike za Riječane, pa u drugoj 2 gola razlike, dok su treću četvrtinu dobili s 3 gola prednosti. Sa 6 golova ‘viška’ Riječani su ušli u zadnju četvrtinu i jasno pobijedili. Len Dujmić je za pobjednika postigao 5 golova, baš koliko je za poražene dao Šimun Brajković.

U 3. kolu skupine B ubilježene su dvije uvjerljive pobjede. U ‘derbiju susjeda’ odnosno susretu Solarisa i Zadra 1952, uvjerljivo su slavili Zadrani, dok je Mornar jednako nadmoćno bio bolji od riječkog Primorja EB.

Dakle, izravno su u polufinalu Mladost i Mornar, te ova dva kluba čekaju bolje iz tzv. lažnog četvrtfinala koje će u srijedu prijepodne odigrati Zadar 1952 – Jug Adriatic osiguranje (pobjednika čeka Mladost), te Jadran – Primorje EB (pobjednika čeka Mornar).