Euro kup / 6. travnja 2024.

Minus 5 u Ateni

U glavnom gradu Grčke je tijekom subote bilo oko 25 stupnjeva, ali nažalost Riječani su osjetili malo niži temperaturni iznos – minus 5.
S toliko golova zaostatka se Primorje EB vraća iz Grčke, nakon prve utakmice četvrtfinala Eurokupa protiv jake momčadi grčkog doprvaka, Vouliagmenija.

Početak je već, prva četvrtina, bila razorna za obranu našeg predstavnika. Naime, Vouliagmeni je poveo čak 5:1. Temeljno obilježje cijele utakmice je bio vrlo velik broj isključenja (ukupno čak 34), ali i kaznenih udaraca. U tom segmentu, zanimljiv je podatak da su prva tri pogotka primorjaši postigli sve iz peteraca. Prvi gol iz igre, ali i taj iz napada s igračem više, Primorje EB je postiglo točno sredinom druge četvrtine. Bio je to tada gol za 6:4. U biti, imajući u vidu neslavan početak, rezultat sasvim pristojan.

‘Stiskali’ su primorjaši domaćina u trećoj četvrtini, činilo nam se i okoristili velikim brojem trećih osobnih pogrešaka koji su značajno prorijedili momčad Vouliagmenija, a što se činilo kao prilika za Riječane. Tako se i učinili kada je Primorje EB u trećoj dionici u zadnjoj minuti smanjilo na samo gol zaostatka (8:7). Šteta što je u zadnjim sekundama Vouliagmeni ipak pogodio za +2 (9:7), strijelac je bio Amerikanac Woodhead.

Presuda cijele utakmice stigla je početkom zadnje četvrtine. Golovima i opet Woodheada (igrač više), te Kalogeropoulosa, Vouliagmeni je ponovo poveo s osjetnom prednosti (11:7). Nakon ovog se više primorjaši nisu uspjeli vratiti. Štoviše, do kraja je domaćin došao i do najveće prednosti na utakmici, pet golova ‘viška’ s kojima će 27. ovog mjeseca doći na uzvrat u Rijeku.