Prvenstvo Hrvatske / 6. svibnja 2024.

Minimalna pobjeda Zadrana

Zadar 1952 je s minimalnih, golom razlike, dobio prvu utakmicu nadmetanja za 7. mjesto u državnom prvenstvu. Korčulani su u bazen u Višnjiku došli s 12 igrača, sa samo jednim vratarom, ali malo je nedostajalo da iz Zadra odu s ‘punim plijenom’ odnosno pobjedom.

U poprilično izjednačenom susretu, Zadrani su češće bili u vodstvu, a nerijetko s dva gola prednosti (5:3, 6:4, 7:5 i 11:9). Potonji navedeni rezultat odnosno prednost, Zadrani su imali tri i pol minute prije kraja treće četvrtine, ali tu dionicu svejedno su dobili gosti. Naime, u zadnje dvije i pol minute ili točnije samo dvije minute, Vlaho Pavlić je s tri uzastopna gola (peterac, kontra i pozicijski napad) preokrenuo rezultat od 11:9 za Zadrane u 12:11 za goste iz Korčule.

U završnici četvrte dionice, Zadar 1952 je golovima Roka Jurišića i Domagoja Butića ipak došao do pobjede 13:12. Apsolutno prvi igrač utakmice bio je već navedeni Vlaho Pavlić (KPK) koji je postigao čak 7 golova, od toga tek jedan iz peterca.

Uzvratna utakmica na rasporedu je u Korčuli, u petak, 10. svibnja. Podsjetimo, u nadmetanju za 7. mjesto u Prvenstvu Hrvatske, igraju se ukupno samo dvije utakmice, te je bitna gol-razlika.