A reprezentacija / 4. srpnja 2024.

Minimalan poraz od Španjolske

Barakude su počele nastup na Sardinija kupu, vrlo jakom međudržavnom seniorskom turniru u talijanskom gradu Algheru. U prvoj su se utakmici ogledali prvak Europe (Španjolska) i prvak svijeta (Hrvatska). Odnosno, repriza finala EP u siječnju ove godine u Zagrebu. Španjolska je pobijedila Hrvatsku minimalno, 12:11.

Rezultatski gledano, utakmica je odlučena u zadnje dvije minute. Naime, do dvije minute do kraja bilo je 10:10 i to nakon što su s trima uzastopnim pogocima (Burić i dvaput Fatović), Barakude poravnale nakon vodstva Furije 10:7.

Nakon 10:10, suparnici su postigli dva gola, Granados sa srednjeg vanjskog, sjajan šut s velike udaljenosti, te Biel iz napada s igračem više.

Sveukupno gledano, vrlo zanimljiva i dobra pripremna utakmica na putu za Pariz. Ono što je zamjetno jest solidna obrana hrvatske vrste, posebno s igračem manje. Naime, Furija je iskoristila samo jednu od 5 takvih prilika ili napada. S druge strane, hrvatska je realizacija igrača više bila 4-9.

Što se našeg sastava tiče, izbornik Tucak je u odnosu na susret Mađarima ponešto promijenio momčad. Tako je drugi vratar bio Mate Anić umjesto Tonija Popadića, dok su minute protiv Španjolske od igrača koji nisu igrali protiv Mađara, dobili Vukičević, Marinić Kragić i Biljaka. Ovog su puta tako na tribini ostali Lazić, Kržić i Butić, opet u odnosu na momčad koja je igrala protiv Mađara prošle nedjelje.

Drugu utakmicu na turniru Barakude će igrati sutra (petak) protiv Grčke, ponovo u 18.45 sati.