Kup Hrvatske, Mlađi juniori / 29. rujna 2024.

Medveščak uvjerljivo do Kupa

Zagrebački Medveščak na izrazito je nadmoćan način osvojio Hrvatski kup za mlađe juniore. Medvjedi su naime u finalu završnog turnira u Zadru svladali splitski Jadran s čak 12 golova razlike!
U prvoj četvrtini 6:1, na polovici utakmice 9:2… Jako je brzo u finalu ‘ubijena’ neizvjesnost. Momčad trenera Franka Geratovića doista je blistala u završnoj utakmici i zasluženo osvojila zlatnu medalju i pokal pobjednika. David Varga je u finalu postigao čak 6 pogodaka.

Drugi zagrebačko-splitski dvoboj za medalju u Zadru također je ‘otišao’, i opet uvjerljivo, na stranu Zagrepčana. Mladost je naime u susretu za broncu pobijedila splitski Mornar 10:4. Splićani nisu uspjeli postići gol zadnjih 17 i pol minuta utakmice. Posljednji su dali minutu i pol prije kraja druge četvrtine i to je tada bilo za poravnanje 4:4. S druge strane, mali Žapci su postigli samo u trećoj četvrtini pet golova i tako riješili pitanje pobjednika.

Peto je mjesto pripalo Dubrovčanima budući da je Jug Adriatic osiguranje svladalo Primorje EB, dok je sedmo mjesto osvojio Zadar 1952 koji je bio bolji od ‘susjeda’ iz Šibenika, momčadi Solarisa.

Pojedinačni su trofeji također pripali pobjednicima Kupa. Najbolji vratar završnog turnira je Nikola Batoš (Medveščak), dok je najbolji igrač David Varga (Medveščak). Trofej za uzorno ponašanje u igri odnosno fair-play pripao je Zadru 1952.