Regionalna liga / 16. ožujka 2024.

Medveščak izgubio doma od Vojvodine

U A1 regionalnoj ligi, u subotu je odigrana samo jedna utakmica. Ona u Zagrebu između domaćeg Medveščaka i gostiju iz Novog Sada, sastava Vojvodine u 3. kolu poretka od 5. do 7. mjesta. Slavila je Vojvodina 15:13.

Novosađani su i vodili najvećim tijekom utakmice u bazenu Svetice, ali Medvjedi su uspjeli poravnati na 11:11 sredinom treće četvrtine, a osobito bitno i dvaput u zadnjoj četvrtini. Bilo je to za 12:12, kao i za 13:13 i to samo dvije i pol minute do kraja. No, u toj završnici je stao napad medveščakovaca, što ne možemo reći za gostujući. Novosađani su postigli dva gola, od toga onaj za konačnih 15:13 iz protunapada pola minute prije kraja i to je i bio kraj ove priče iz Svetica.

Ovom pobjedom je Vojvodina iako s utakmicom manje preskočila Medveščak na vrhu poretka od 5. do 7. mjesta. Novosađani će već u nedjelju biti na novom ispitu, tada kod Zara 1952 u Višnjiku.