Regionalna liga / 19. listopada 2024.

Medveščak i Mornar na vrhu

Nakon prva dva kola u A1 ligi, skupina A, na vrhu ljestvice su Medveščak i Mornar, jedini sa stopostotnim učinkom ili 6 bodova. U odnosu na kvalitetu vlastitih sastava ili pak na suparnike s kojima su igrali, donekle i očekivano.

Lagan posao Medvjeda

Kako smo i predvidjeli, Medveščak je visoko i lagano pobijedio jedinu slovensku momčad u A1 ligi, mariborski Branik. Na kraju 10 golova razlike, a već je u poluvremenu bilo lagodnih +4 za domaćina.

Zadrani su odolijevali

Mornar je u Splitu svladao goste iz Zadra u drugom dijelu. Odnosno tada je bilo jasno da će bodovi ostati ispod Marjana. Mornar je većinu prvog dijela susreta vodio, ali Zadar 1952 je ipak uspio do kraja druge četvrtine održavati kakvu-takvu neizvjesnost. Bilo je 6:4 na kraju druge dionice, s tim da je još do dvije minute prije poluvremena bilo 4:4.
Drugi dio je potpuno pripao domaćinu. Tu valja spomenuti i gotovo 12 minuta u kontinuitetu bez gola Zadrana, a to je Mornar iskoristio za visoko vodstvo 8:4 početkom zadnje dionice. Domaćin je do kraja očuvao, čak i malo još povećao prednost.

Neizvjesni dvoboj poškovaca

Splitski mini-derbi, susret OVK Splita i POŠK-a 1937, klubova koji su zapravo izniknuli iz iste, poškovske kolijevke. bio je pak upravo očekivano neizvjestan, teg odlučen u posljednjoj četvrtini.
U poluvremenu 3:3, nakon treće dionice minimalnih 8:7 za POŠK 1937. S time da je i taj osmi pogodak postignut u zadnjim sekundama četvrtine.
No, u zadnjoj je četvrtini POŠK 1937 zaredao s tri uzastopna gola za vodstvo 11:7, a to je dvije i pol minute do kraja bilo jamstvo pobjede.

Korčulani izgubili u Budvi

Momčad KPK nije uspjela neokrznuta proći ne baš nezahtjevno gostovanje u Budvi kod istoimenog domaćina. Možda je ključ bio u prvih osam minuta. U minutama u kojima je Budva povela 6:1 čak do pola minute prije kraja prve četvrtine. Dali su Korčulani još jedan gol, ali ipak 6:2 je bila prevelika prednost domaćina ili zaostatak za našu momčad.
Točno je da su igrali KPK uspjeli stići na samo gol zaostatka nakon druge četvrtine (8:7), ali to je sigurno odnijelo i dosta energije momcima trenera Dvornika. Upravo je u trećoj četvrtini slijedila nova serija domaćina, vodstvo Budve 12:7. Još je jednom KPK stigao blizu (13:11), četiri minute prije kraja utakmice, ali nije bilo snage za više od toga odnosno na koncu 16:13 za Budvane.