Mlađi juniori, Prvenstvo Hrvatske / 10. svibnja 2024.

Medveščak i Mladost u finalu

Live streaming

U subotu navečer će se na bazenu Svetice u Zagrebu gledati zagrebački derbi za naslov prvaka države u uzrastu mlađih juniora. Donekle i očekivano jer su obje momčadi bile vodeće i nakon ligaškog dijela nadmetanja ili prvih 18 utakmica, te su se nametali kao favoriti završnog turnira koji je započeo u petak navečer.
Doduše, status favorita se prvenstveno ipak odnosio na Medveščak koji je prijašnjih svih 18 utakmica uvjerljivo pobijedio. Učinio je to i sada, u polufinalu protiv Zadra 1952 kojeg su svladali s čak 13 golova razlike. Točno na razini svih ovosezonskih nastupa momčadi trenera Franka Geratovića. Već je u poluvremenu bilo 10:4, u zadnje tri četvrtine Medvjedi su primili tek po jedan gol u svakoj dionici. Kod pobjednika su najbolji strijelci bili Luka Sever, Dominik Beljan i David Varga. Sva trojica po 4 gola.

Drugo je polufinale između Mladosti i Jadrana već bilo puno dramatičnije, uostalom i odlučeno je tek izvođenjem peteraca. U tom ‘ruletu’, za kojeg će doduše većina trenera reći da i nije baš rulet jer se i peterci vježbaju, Mladost je bila bolja. Odlučujuća je zapravo bila treća četvrtina. Do tog trenutka, prvu polovicu utakmice, Jadran je dominirao. Imali su Splićani vodstvo 4:1 početkom druge četvrtine, a nešto kasnije i 5:2. S rezultatom 5:3 krenulo se u izmjenu strana. S tom izmjenom, promijenile su se i uloge u bazenu.

Mladi Žapci su postigli četiri uzastopna pogotka, te prvi put i poveli, 7:5. U zadnjoj je četvrtini Jadran uspio izjednačiti (7:7). Mladost je do dvije i pol minute prije kraja vodila s dva pogotka prednosti (9:7), ali su Splićani golom Duje Burazina i Ante Domazeta poravnali u zadnjoj minuti na 9:9. Inače, Duje Burazin je bio apsolutna zagonetka za Zagrepčane i prvi strijelac susreta s čak 6 od ukupno 9 pogodaka Jadrana.

U raspucavanju peteraca, gol nisu postigli Matej Širić (Mladost), ali niti Ante Perić (Jadran). Na kraju je ključan bio zadnji izvođač peterca za Splićane, baš Duje Burazin kojem je vratar Žabaca Petar Radman obranio udarac. Za pobjedu Mladosti i plasman Zagrepčana u finale.

Finale Medveščak – Mladost na rasporedu je u subotu od 20.00 sati, dok će se ranije, od 18.45 sastati za treće mjesto Zadar 1952 i Jadran. Obje utakmice možete pratiti u stream-prijenosu.