Iz inozemstva / 24. ožujka 2024.

Mateo Ćuk odveo Spandau 04 dalje

U subotu je sva naša pozornost dakako bila usmjerena na dvije uzvratne utakmice osmine finala Eurokupa. One u kojima su igrali i još jednom pobijedili naši klubovi – Primorje EB bolje od Dinama u Tbilisiju, a Jug Adriatic osiguranje uspješniji od Vasasa u Budimpešti.

No, bilo je još zanimljivih utakmica i parova, a najveće iznenađenje je vjerojatno ispadanje budimpeštanskog BVSC-a. Mađari su imali dva gola prednosti iz prve utakmice protiv Crvene zvezde, da bi u Beogradu bili poraženi s tri pogotka razlike i oprostili se od Europe. Uzbudljivo je bilo i u Bukureštu gdje je petercima Steaua svladala i izbacila grčki Panionios koji je u Rumunjsku došao s golom prednosti.
Veliku pobjedu je ostvario njemački prvak, Spandau 04 iz Berlina koji je nakon 8:8 u svom bazenu, slavio u gostima kod talijanske Ortigije, a najzaslužniji je sigurno naš centar Mateo Ćuk koji je s 4 gola bio i najbolji strijelac utakmice. Berlinski sastav je vodio čak 6:1 nakon prve četvrtine, a nakon tri četvrtine 12:5! Zadnju je dionicu Ortigia dobila 7:2, ali prevelik je bio zaostatak da bi ga posve poništili.