Kup Hrvatske, Mlađe nade / 19. srpnja 2024.

Mali mladostaši osvojili Kup

U Zagrebu je u petak navečer, na bazenu uz Savu okončan završni turnir Hrvatskog kupa za najmlađi uzrast – mlađe nade. A najbolje mlađe nade u državi ima očito Mladost. Nakon što su u svojem uzrastu osvojili već ove godine naslov prvaka Hrvatske, sada su uvjerljivo trijumfirali i u nadmetanju za nacionalni kup.

Ukupno 7 glatkih i uvjerljivih pobjeda, pet u skupini, te zadnje dva posljednjeg natjecateljskog dana. Prvo u polufinalu protiv Cavtata kojem baš i nisu pružili puno šansi. Već nakon prve dvije minute bilo je 3:0. Dvije minute pred kraj druge dionice 5:1, a sredinom treće četvrtine 8:3. Na koncu 11:6.

U finalu je Mladost čekao splitski Jadran koji je u drugom polufinalnom paru jednako uvjerljivo svladao riječko Primorje EB. U poluvremenu 4:1, na koncu 7:3.

U utakmici za zlato, Jadran je bolje rezultatski stajao u prvoj polovici susreta. Prva dionica bez pogodaka, pa onda u drugoj 2:1 za Splićane. Tu su mladi jadranaši stali. Do kraja utakmice više nisu postigli niti jedan gol, dok su mali Žapci dali 3, te konačnim rezultatom 4:2 osvojili pokal Kupa.

Zato je neizvjestan bio dvoboj za treće mjesto, a koji je Cavtat minimalno dobio protiv Primorja EB, 7:6.

Peto je mjesto pripalo Medveščaku koji je bio za 8 golova bolji od Jug Adriatic osiguranja. O sedmom su mjestu odlučivala dva splitska kluba, POŠK 1937 i Mornar, a bolji su za jedan gol bili mornarevci i to pogotkom sekundu prije kraja. Deveto je mjesto pripalo Solarisu koji je svladao makarski Galeb MR s tri gola razlike.