1B liga / 11. ožujka 2024.

Makaranima pripao derbi u Gružu

Vikend dani iza nas bili su ujedno i dani odigravanja utakmica 11. kola (ali i jedna utakmica 10. kola) Prve B lige. No, utakmica koja je zaokupila najveću pozornost bio je svakako derbi u Dubrovniku. Sraz domaćeg Bellevuea i makarskog Galeba MR. Kada se pogleda i tablica Prve B lige, onda je shvatljivo i zašto.

Silovit start Bellevuea

U Gružu su se sastale dvije najbolje momčadi, sastavi koji se bore za vrh u poretku od 1. do 5. mjesta. Bellevue je krenuo silovito i poveo 6:3 nakon prve četvrtine. Početkom druge dionice bilo je i 7:3 za domaćina. Makarani su počeli polako sustizati prednost Bellevuea, da bi početkom treće četvrtine izjednačili (10:10), ali ne zadugo. Dubrovčani su iznova poveli (12:10), baš kao što su i Makarani ponovo izjednačili (12:12). Zadnja je četvrtina razriješila pobjednika, ali ne tako jednostavno i brzo.
Sada su Makarani poveli (12:14), da bi manje od dvije i pol minute prije kraja, Zvonimir Miloglav postigao svoj peti gol na utakmici za domaćina, za smanjenje vodstva gostiju (14:15). Više od dvije minute do kraja, vječnost je u vaterpolu, ali u ovoj vječnosti rezultat se više nije mijenjao.
Kad smo spomenuli peterostrukog strijelca kod Bellevuea, red je spomenuti i peterostrukog za pobjednike, a to je bio Duje Sinovčić.

Miljak dao, a Buljan 8 golova
U Rijeci je pak POŠK 1937 pobijedio Opatiju LRH u još jednom neizvjesnom susretu, ali ujedno i utakmici u kojoj je kod Splićana briljirao Luka Buljan sa čak 8 golova! Samo minutu i pol do kraja bio je neodlučeno (13:13), da bi upravo Buljan s dva gola u završnici osigurao da bodovi pođu prema Splitu.

U borbi za poredak od 6. do 10. mjesta, Siscia je uvjerljivo slavila protiv Crikvenice (22:8) uz 9 pogodaka Nikole Miljka. To je ujedno i jedina utakmica B lige koja nije odisala neizvjesnošću.
U Rijeci je Jadran iz Kostrene svladao rovinjski Delfin (17:16) uz 6 golova Lorenza Maršanića.