Euro kup, Seniori / 27. veljače 2021.

Mladostaši na korak do četvrtfinala Eurokupa

Nije još presudan, ali velik su korak ili primjerenije Žapcima skok, napravili mladostaši u prvoj utakmici osmine finala Eurokupa. U gostima kod Barcelone, u utakmici igranoj u Gironi (LEN-ina kazna domaćem klubu), Mladost je svladala Katalonce i to s dva razlike. Zagrepčani su cijelim tijekom utakmice nadzirali i igru i rezultat.

Uostalom, Barcelona je vodila kratkotrajno, u tek tri navrata i to sve u prvoj polovici utakmice, dok je hrvatski doprvak u nekoliko navrata imao i tri pogotka prednosti. Briljirali su, unatoč vjerojatnom umoru s nedavnog predolimpijskog turnira u Rotterdamu, upravo mladostaški reprezentativci. Od kapetana Zagrepčana Luke Bukića (3 gola), do prvog ruskog ‘snajpera’, Konstantina Harkova (4 gola).

– Jako lijepa igra, ja bi dodao čak i vrlo dobra izvedba mojih igrača ako uzmemo u obzir činjenicu da posljednjih mjesec dana uopće nismo bili zajedno. Nismo imali cijelu momčad na okupu upravo zbog obveza reprezentacija, kako naše, tako ruske i rumunjske na turniru u Rotterdamu. Bio je vidljiv pred kraj umor reprezentativaca, ali se to na rezultatu nije osjetilo. Dobiti Barcelonu u gostima, pa još s 2 gola prednosti, daje nam vjeru u ukupan konačan uspjeh – iz Girone će Zoran Bajić, trener Mladosti.

U prve dvije četvrtine se igrao posve rezultatski izjednačen vaterpolo, te s vidljivo malo isključenja. Takav je kriterij vrijedio za sve 32 minute utakmice. U trećoj četvrtini su se mladostaši prvi put odvojili na 2 pogotka prednosti (Bukić i J. Vrlić s 5:5 na 7:5), a jasna naznaka pobjede hrvatskog predstavnika uslijedila je u zadnjoj četvrtini. U ovu se dionicu ušlo s prednošću Mladosti od gola razlike (7:6), da bi Bukić s igračem više, te Harkov iz peterca ‘podignuli’ razliku na tri pogotka (9:6). U još je jednom navratu, u zadnjoj minuti nakon gola Franka Lazića, Mladost vodila s tolikom prednošću (11:8), da bi slovački centar u katalonskom sastavu Lukas Durik, pola minute prije kraja uspio ublažiti poraz Barcelone.

Uzvratna utakmica osmine finala Eurokupa između Mladosti i Barcelone odigrat će se u Zagrebu već sljedeće subote, 6. ožujka.