Liga prvaka, Seniori, Vijesti / 9. prosinca 2019.

Liga prvaka:Tijesan poraz jugaša

Tijesan poraz jugaša

OLYMPIACOS – JUG AO  6:5  (2:0, 1:2, 2:2, 1:1)

ATENA – Plivalište Papastratiou. Gledatelja 1.000 Suci: Colombo (Italija) i Kun (Mađarska).

OLYMPIACOS: Zerdevas (8 obrana), Mylonakis 1, Skoumpakis, Genidounias 1, Joković 1, Buljubašić 1, Dervisis, Kakaris, Mourikis 2, Gounas, Argyropoulos, S. Mitrović, Živojinović. TRENER: Theodoros Vlachos.

JUG AO: Popadić (14 obrana), Macan, Fatović 1, Lončar, Kržić, Garcia, Lozina, Merkulov 1, Papanastasiou 1, Žuvela, Benić 1, Obradović 1, Jarak. TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

OSOBNE POGREŠKE: Olympiacos 10, Jug AO 9.

TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Buljubašić (32). ŽUTI KARTON: trener Kobešćak (30). CRVENI KARTON: trener Kobešćak (30).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Olympiacos 1-9 (11%), Jug AO 2-10 (20%).

Šteta. U jednoj riječi. Hrvatski je prvak u Pireju primio samo 6 golova, imao fantastično raspoloženog vratara Popadića s čak 14 obrana, ali svejedno… doma se vraćaju bez boda. Uzroke bi trebalo tražiti kako u lošem otvaranju, u napadačkom pogledu i činjenici da je prvi pogled Jug AO postigao tek u 12. minuti (Merkulov za 3:1), tako i u malo ipak previše izgubljenih lopti, u otvaranju napada tek, krivih dodavanja, teškoća u pronalaženju puta do mreže s igračem više. Da, ta realizacija jest loša (2-10), iako nije ni Olympiacosova bolja, dapače (1-9). Upravo stoga i ostajemo pri tvrdnji iz početnih rečenica kako uzroke poraza valja potražiti u nekim drugim dijelovima igre.

Olympiacos je poveo u prvoj četvrtini preko Mourikisa (s 2 metra) i vrlo lijepo Joković, u svom stilu, s igračem više. To je taj jedini iskorišteni napad s brojčanom prednošću grčkog prvaka, ujedno europskog doprvaka.

U drugoj četvrtini, majstorija Mourikisa na 2 metra protiv Macana i šraubom za 3:0. Ipak, Jug AO se polako ali sigurno vraća. Prvo Merkulov, pa potom i jugov Grk Papanastasiou za 3:2 u poluvremenu.

U trećoj dionici je nakon pogotka Genidouniasa, gost uzvratio s dva lijepa pogotka. Benić s vanjske pozicije, te Obradović efektno šraubom s 2 metra za prvo izjednačenje (4:4). Ispostavit će se nažalost i jedino na utakmici. Do kraja ove četvrtine je Mylonakis još pogodio za vodstvo 5:4. No, utakmica je bila posve otvorena. Vidljiv je već lagano bio i strah odnosno neodlučnost u Olympiacosovih igrača u pucanju na Popadića vrata jer ‘majstor Toni’ je u Ateni skidao lopte kao od šale. Doista, velika njegova utakmica, a onda… Kao u onoj staroj pučkoj – “tko će kome, ako ne svoj svome”. Tri minute prije kraja, Ivan Buljubašić, drugi Hrvat u redovima Olympiacosa žabicom pogađa Jugovu mrežu za +2 ili 6:4. Dosta do kraja, ali tri minute u ovakvoj utakmici… Malo vremena. Uspio je Loren Fatović istina smanjiti, a konačno imao je Jug A u zadnjoj minuti i napad s igračem više (čak tri akcije, ako ćemo biti precizniji), ali kako se zna reći, iako nije baš najtočnije – lopta nije htjela u gol.

Olympiacos tako ostaje i nakon 7. kola neporažena momčad, dok je sastavu Vjekoslava Kobešćaka ovo drugi poraz u Ligi prvaka ove sezone.