Liga prvaka, Seniori, Vijesti / 4. prosinca 2019.

Liga prvaka:Težak poraz Mladosti u Budimpešti

LIGA PRVAKA – skupina B, 6. kolo

Težak poraz Mladosti u Budimpešti

FERENCVAROS – MLADOST  14:5 (5:1, 2:3, 4:0, 4:1)

BUDIMPEŠTA – Plivalište Bela Komjadi. Gledatelja 1.200. Suci: Aleksandrescu (Rumunjska) i Birakis (Grčka).

FERENCVAROS: Gardonyi (2 obrane), Sedlmayer 1, Zalanki, Pohl 1, Vamos 3 (2), Mezei 1, Constantin-Bicari, Jakšić, Younger 2, De. Varga 2, S. Jansik 2, Fountoulis 2 (1), Vogel (10 obrana). TRENER: Zsolt Varga

MLADOST: Marcelić (12 obrana), Radu 1, Miloš, Biljaka, Ćuk 1, L. Bajić, Bukić, Lazić, Bowen, Vrlić 3, Kunac, Harkov, Jurlina. TRENER: Zoran Bajić.

PETERCI: Ferencvaros 3-3, Mladost -.

OSOBNE POGREŠKE : Ferencvaros 14, Mladost 13. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Pohl (20), L. Bajić (32), S. Jansik (32).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Ferencvaros 4-9 (44%), Mladost 3-14 (21%).

Vrlo loše izdanje hrvatskog doprvaka. Ni u tragovima onog prije desetak dana kada su u Splitu svladali Jug AO s čak 4 gola razlike u finalu našeg kupa. U Budimpešti je aktualni prvak Europe očitao pravu lekciju Žapcima u baš svakom pogledu. Od obrane do napada, od kontri do plitke zone s igračem manje, od brzine do jednostavnosti.

S hrvatskog gledišta najteže je, osim samog rezultata, što se Mladost gotovo pa nije ni pokušala oduprijeti. Bezvoljan ulazak u utakmicu, ali onda i tako odigranih praktičkih svih 32 minute. Uz vratara Marcelića (12 obrana), te centre Vrlića i Radua koji su odradili svoj posao, kako u pogledu obrana, a centri izbačaja i u konačnici golova, svi ostali su bili miljama daleko razine koja je potrebna u Ligi prvaka. Mladost praktički cijele posljednje dvije četvrtine nije postigla pogotka. Naime, gol Ćuka za 14:5 s igračem više, postignut je 5 sekundi prije kraja utakmice. No, ako spomenemo da je prethodni gol Mladost postigla 42 sekunde prije kraja druge dionice (Radu za 7:4), onda doista ispada da Zagrepčani nisu 16 minuta pogodili suparničku mrežu. Kada k tomu pridodamo i realizaciju igrača više (3-14), onda je malo jasniji konačan rezultat utakmice.

Zagrepčani će u sljedećem kolu, za njih puno bitnijem, protiv Marseillea u Zagrebu morati odigrati dijametralno suprotno za svladavanje francuskog sastava. U suprotnom će si kompromitirati izglede za odlazak na završni turnir.

Terrassa slavila u Marseillesu

Iznenađenje kola dogodilo se na jugu Francuske i ide na ruku Mladosti. Naime, Marseille koji je uoči kola bio na samo bod zaostatka za Zagrepčanima, tu sada i ostaje, budući da su pomalo šokantno izgubili od Terrasse kod kuće. Katalonskom sastavu ovo je tek druga pobjeda u sezoni. Marseillesu nije pomogao ni odlično pucački raspoložen hrvatski reprezentativac Ante Vukičević koji je s tri pogotka bio najbolji pojedinac domaćina. Prve dvije četvrtine je Marseille imao prednost cijelo vrijeme od jednog do dva gola, da bi Terrassa u trećoj četvrtini izjednačila i čak povela, te se do kraja igralo ‘gol za gol’. Zaključni je ipak bio onaj gostiju, minutu i pol prije kraja, s 2 metra.

Rudićev Pro Recco nije ostavio zapravo ni mrvice šanse OSC-u za uspjeh u Budimpešti. Talijanski je prvak cijelo vrijeme kontrolirao utakmicu, u kojoj je kod gostiju Mandić s 5 golova. Za OSC su daleko najbolji bili Prlainović i Manhercz, obojica po 4 pogotka. Spomenimo da je Bijač za Pro Recco branio zadnje dvije četvrtine, Bušlje je dobio treću osobnu sredinom treće četvrtine, a Dobud nije ni zapucao po golu.

U glavnom gradu Gruzije, tamošnji je Dinamo trenera Revaza Čomakidzea bio silno blizu prvog boda. Vodili su više od tri četvrtine, pa i s dva gola razlike. Gost iz Hannovera je prvi put poveo tek u zadnjoj četvrtini (9:10 – Julian Real), a pobjedonosni pogodak za njemački sastav postigao je ljevoruki Rus Nagaev samo minutu i 16 sekundi prije kraja.

Rezultati:

Dinamo Tbilisi – Waspo 98 Hannover 10:11 (5:4, 2:2, 2:3, 1:2) – Muslim 1 za goste)

OSC – Pro Recco 10:14 (2:3, 3:3, 3:5, 2:3)

8. Dinamo  6  0  0  6  51:87  0

Parovi sljedećeg, 7. kola Lige prvaka, B skupine: (9. prosinca) Mladost – Marseille, Waspo 98 Hannover – Dinamo Terrassa, Pro Recco – Dinamo Tbilisi; te (14. prosinca) OSC – Ferencvaros.