Liga prvaka, Seniori, Vijesti / 18. listopada 2019.

LIGA PRVAKA – Skupina A, 2. kolo

Jadran iščupao remi

JADRAN – SPANDAU 04  12:12 (4:5, 2:3, 4:3, 2:1)

SPLIT – Plivalište Poljud. Gledatelja 400. Suci: Stavridis (Grčka) i Ortega (Španjolska).

JADRAN: Anić (8 obrana), Burić 2, Zović 1, Krapić, Butić 3 (1), Pejković, Power 2, Vrdoljak, Visković, Delić 1, Šetka 1 (0), Dužević 2, Sučić. TRENER: Ivan Asić.

SPANDAU 04: Baksa (15 obrana), Holod 2, Gielen, Ma. Ćuk, Negrean 4 (2), Jungling 1, Streleckij, Dedović 2, Chiru, Sekulić, Restović 2, Pješivac 1, Thom. TRENER: Petar Kovačević.

PETERCI: Jadran 1-2, Spandau 04 2-2.

OSOBNE POGREŠKE: Jadran 12, Spandau 04 14. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Gielen (19), Pejković (23), Burić (32)

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jadran 7-12 (58%), Spandau 04 4-10 (40%).

Prvi smo puta ove sezone u Ligi prvaka vidjeli i remi odnosno podjelu bodova. U nekim drugim uvjetima vjerojatno i ne bismo bili odveć sretni ovakvim ishodom utakmice, jer bod je osvojio berlinski Spandau 04 u gostima kod našeg Jadrana, ali… Kada se uzme u obzir tijek cijele utakmice, činjenica da Jadran niti jednog trenutka nije vodio, a da je suparnik imao i po tri pogotka prednosti, onda vjerujemo da su u konačnici i na Zvončacu zadovoljni bodom u ovakvoj utakmici. Puno više od gostiju.

Spandau 04 je skoro u skladu sa svojim punim imenom tako i poveo. Nije bilo 0:4, ali jest 1:4. Po dva pogotka Rumunja Tiberiu Negreana za kojeg se zna da je možda i najbolji, najopasniji napadač u njemačkom sastavu, te isto toliko golova Nikole Dedovića. Već je tada, a bila je u tijeku tek 4. minuta utakmice, počelo zaostajanje Jadrana. U berlinskoj su momčadi najavljivali kako inače dolaze oslabljeni za neigranje Francuza Remi Saudadiera, ali u njihovom sastavu nije bilo niti njemačkog reprezentativca, kapetana Marka Stamma. Pa opet, i unatoč tomu, napad Spandaua 04 nije trpio, što ne možemo reći za Jadranovu obranu. Da je dosta toga otišlo po krivu, dokaz je i nerealizirani peterac Jadranovog kapetana na početku susreta, pri rezultatu 0:2.

Pred kraj druge četvrtine gost je opet imao plus 3 ili 8:5 u korist Spandaua 04. Nije da kod Splićana nije baš najbolje funkcionirala obrana, nego je znalo ‘zaštekati’ i u napadu. čak i u izrađenim akcijama, poput čak dva neiskorištena ‘zicera’ centra Ivana Krapića koji je samo proslavio malo više Mađara na golu Nijemaca, Laszla Baksu. U zadnju se četvrtinu još uvijek ušlo s prednošću gostiju (10:11), da bi branič Rino Burić sjajnim vanjskim šutom, malo manje od 5 minuta prije kraja pogodio za 11:11 što je bilo prvo izjednačenje uopće na utakmici. Nije dugo trajalo jer se Pješivac s lakoćom na 2 metra ‘otresao’ baš Burića, ali mladi Rino uzvraća već u sljedećem napadu. Isti scenarij. Šut s vanjske pozicije za 12:12. Bilo je to tri minute prije kraja, a ispostavilo se i zadnji gol na utakmici.

Istina, imao je čak Jadran i zadnji napad, te šut Butića u zadnjoj sekundi za pobjedu, ali Baksa je obranio pokušaj sa 6-7 metara.

LIGA PRVAKA

Joković ugradio 2 gola za novu pobjedu Olympiacosa

Ostali rezultati 2. kola skupine A:

Olympiacos – Sintez 10:8 (5:4, 3:2, 2:1, 0:1 – Joković 2 gola za grčkog prvaka)  i Jadran (HN) – Szolnok 12:14 (3:4, 4:4, 1:4, 4:2 – Čagalj 1 gol za domaćina)