Liga prvaka, Seniori, Vijesti / 13. prosinca 2019.

Liga prvaka:Barceloneta je bila prejaka za Jadran

LIGA PRVAKA Skupina A, 7. kolo

Barceloneta je bila prejaka za Jadran

JADRAN SPLIT – BARCELONETA  5:13  (1:3, 2:3, 2:3, 0:4)

SPLIT – Plivalište Poljud. Gledatelja 300. Suci: Severo (Italija) i Berišvili (Gruzija).

JADRAN SPLIT: Anić (8 obrana), Burić 1, Zović 1, Stojanac, Z. Butić, Pejković, Power 1, Bego, Visković 1, Delić 1, Čondić-Kadmenović, Borovčić-Kurir, Sučić. TRENER: Ivan Asić

BARCELONETA: Lopez Pinedo (7 obrana), De Toro 1, Granados 3, Munarriz 3, Bodegas 1, Larumbe 1, Aleksić, Fernandez, Tahull, Perrone 3, Mallarach 1, Bustos, Libares. TRENER: Jesus Martin

PETERCI: Jadran Split -, Barceloneta 1-1.

OSOBNE POGREŠKE: Jadran Split 9, Barceloneta 9. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Pejković (24), Bustos (30).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jadran Split 2-7 (29%), Barceloneta 5-9 (55%).

Katalonci su jednostavno bili prejaki. Španjolski prvak je ionako moćan, kvalitetan, sa sjajnim igračima i odličnom kontrom. Jedan od najboljih sastava u Europi, te bi s takvim suparnikom Jadran i u najjačem sastavu imao velikih problema. No, kada spomenemo da su Splićanima nedostajali ozlijeđeni seniorski reprezentativci, kapetan Šetka i centar Krapić, zatim i drugi klupski centar, također ozlijeđeni Dužević, pa da je s reprezentacijom do 20 godina u Kuvajtu na Svjetskom prvenstvu u mladi Vrdoljak, dok je branič Burić tek zaliječio svoje probleme… onda je i minus 8 golova na Poljudu tim razumljiviji. U konačnici, sasvim očekivano i nešto što smo nažalost kao takvo i najavili.

Jadran je imao onaj najsvjetliji trenutak na početku utakmice, kada je branič Rino Burić s vanjske pozicije, odnosno s 6 metara pogodio za vodstvo 1:0. Bilo je to u 4. minuti utakmice. Potom je krenuo gost iz Barcelone. Krenuo i nije se zaustavio. Pet ‘komada’ u nizu do sredine druge četvrtine za 5:1 vodstvo Barcelonete i izbacivanje svake sumnje u mogućnost mogućeg čuda nad čudima. U posljednjoj je četvrtini jadranašima ponestalo i snage, točnije prije bi naveli kako je silno iskustvo suparnika tek tada još izraženije došlo na vidjelo.

Barceloneta je ovom pobjedom pretekla naš Jug AO na tablici, te će u 2020. godinu ući s drugog mjesta u skupini A.

U drugoj utakmici A skupine, u Berlinu je domaćin, jednako tako očekivano poražen od gostiju iz Mađarske; Spandau 04 – Szolnok 10:14 (3:3, 2:5, 3:2, 2:4).