LIGA PRVAKA – kvalifikacijski turnir u Beogradu, 1. kolo

VOULIAGMENI – JADRAN 9:10 (2:4, 1:1, 1:1, 5:4)

BEOGRAD – Plivalište Milan Muškatirović. Suci: Severo (Italija) i Golikov (Rusija).

VOULIAGMENI: Tzortzatos, Bašić 1, Kalegoropoulos 2, Kiuvetsis 2 (1), Tsatalios, Gouvis, C. Afroudakis 3, Papanikolaou, Pontikeas, Kourovanis, Dimou, Vukčević 1, Andreadis. TRENER: Hrvoje Koljanin.

JADRAN: Anić, Burić 1, Zović, Krapić 1, Z. Butić 2, Pejković, Power 1, M. Vrdoljak, Visković, Delić, Šetka 3 (2), Dužević 2, Sučić. TRENER: Ivan Asić

PETERCI: Vouliagmeni 1-1, Jadran 2-2.

Velika pobjeda Jadrana i značajan korak k željenom cilju, odlasku i u 3. krug kvalifikacija Lige prvaka. Splitski Jadran je naime u 1. kolu beogradskog kvalifikacijskog turnira pobijedio grčkog doprvaka, atenski Vouliagmeni što pak uz činjenicu da je francuski Pays d’Aix pobijedio Crvenu zvezdu, zasad otvara solidne mogućnosti ukupnom slavlju hrvatskog predstavnika.

Izuzmemo li tek kratkotrajno i minimalno vodstvo grčkog sastava u prvoj četvrtini (2:1), sve ostalo je proteklo u znaku Jadrana. Šetka, Krapić i Butić su golovima odgovorili na spomenuto vodstvo Vouliagmenija i odveli Jadran do prve veće prednosti nakon prvih 8 minuta (4:2). To je bio tek početak, jer u nastavku slijedi i gol Duževića za 5:2 i početak ozbiljnih problema Koljaninove momčadi. U jednom se trenutku Vouliagmeni istina uspio primaknuti na gol zaostatka (5:4 u trećoj četvrtini), ali ništa više pod toga. Već početkom zadnje četvrtine bilježimo ponovo tri gola prednosti za hrvatsku momčad (7:4, pa 8:5, a dvije i pol minute prije kraja i 10:7 nakon peterca Šetke). Tu je načelno i potvrđeno pitanje pobjednika, tako da konačan rezultat ne sugerira veliku dramu. Štoviše, posljednji su gol Grci postigli iz peterca i to 2 sekunde prije kraja.

Lagano iznenađenje priredio je francuski Pays d’Aix koji je uvjerljivo pobijedio domaćina, Crvenu zvezdu 13:8 i to uz velik obol Hrvata u francuskim redovima budući da je Maroje Gluhaić postigao 4, a Andro Gagulić 1 gol za pobjednika.

U 2. kolu, u subotu se sastaju: Crvena zvezda – Jadran (19.00) i Pays d’Aix – Vouliagmenij (20.45).