Liga prvaka / 30. studenoga 2021.

LIGA PRVAKA – Velika pobjeda Jadrana

U 4. kolu A skupine Lige prvaka, splitski Jadran je u svojem plivalištu na Poljudu svladao Radnički iz Kragujevca 9:8 i tako došao do druge europske ovosezonske pobjede. Pobjeda višestruko važna. Osim što ona nudi određeni ‘bijeg’ sa začelja tablice, ispravlja gorčinu domaćeg poraza iz prošlog kola od Novog Beograda, ovo je ujedno bila i pobjeda nad momčadi koja vrlo lako može biti i izravni suparnik za mjesto koje će jamčiti odlazak na završni turnir Lige prvaka. Uz sve, ne smetnimo s uma ni važan podatak, a to je da Jadran nije bio kompletan. Marino Čagalj nije još u mogućnosti nastupa zbog bolesti, baš kao što ga nije bilo niti prošlog tjedna na turniru Premier lige na Poljudu.

Budući da se radi o jednom od ključnih igrača obrane, a da je upravo u tom dijelu Jadran odigrao vrlo dobro, možda i najbolju utakmicu u obrambenom pogledu kada je Liga prvaka u pitanju, onda ova pobjeda doista ima značaj više.

Sama je utakmica bila iznimno izjednačena, što se očitovalo i u rezultatu sve do 26. minute ili pet-pet i pol minuta do kraja (5:5). Tada je konačno Splićanima proradio i napadački dio, posebno s igračem više, s odličnim šutevima i akcijama iz prve linije. Ključni čovjek cijelog susreta, a posebno završnice bio je Jerko Marinić-Kragić.

Pet i pol minuta prije kraja utakmice je sjajno ‘potegao’ sa 6 metara i pogodio rašlje inače odličnog vratara Dobožanova (14 obrana). Minutu kasnije je s vanjske pozicije, s igračem više pogodio i Butić za 7:5. Naš reprezentativni centar Josip Vrlić koji igra za Radnički, uspio je smanjiti s 2 metra, u dobroj akciji s igračem više (7:6), ali tada slijede završna dva udarca. Prvo divna parabola Marinića-Kragića (njegov peti gol na utakmici!), a isti igrač tri minute prije kraja asistira Dobudu koji je neumoljiv. To je 9:6 za Jadran, najveća prednost na utakmici i potonule sve nade momčadi iz Šumadije da bi iz Splita mogli kući pjevajući.

Izjave

Mile Smodlaka, trener Jadrana:

Čestitao bih svojim igračima jer znam da su dali sve što imaju u svaki djelić ove utakmice. Posebno sam zadovoljan što smo konačno igrali dobro u obrani. Na kraju je završilo sa samo golom razlike, ali pred kraj smo poveli s tri pogotka, a onda smo prestali igrati. Mislim da smo malčice kalkulirali, odnosno čuvali prednost, više pogledavali na semafor, ali mislim da smo zaslužili ovu pobjedu

Uroš Stevanović, trener Radničkog:

Ne možemo se vaditi na nedostatak snage zbog turnira prošlog tjedna, jer na istom turniru je igrao i Jadran. Kako je bilo nama, tako i njima. Ovo je vrlo važna pobjeda Jadrana. Ja im i čestitam. Mi smo opet poraženi, nakon četiri utakmice ne znamo za pobjedu, tako da se nadam da ćemo tomu stati na kraj u sljedećem kolu kada nam u goste dolazi Dinamo iz Tbilisija.

LIGA PRVAKA – Prva pobjeda Ferencvarosa

Radost na Bela Komjadiju. U legendarnom budimpeštanskom bazenu, Ferencvaros je u četvrtom kolu ostvario prvu pobjedu, ali ukupni učinak im je svejedno vrlo dobar. Ne zaboravimo naime da je Ferencvaros u prva tri kola imao tri remija, odnosno da još uvijek ne znaju za poraz. Sada su, u derbiju 4. kola A skupine Lige prvaka zasluženo pobijedili Novi Beograd 11:10.

Olympiacos je s lakoćom svladao Barcelonetu našeg trenera Elvisa Fatovića, te zadržao vrh skupine zajedno s Bresciom koja nije imala osobiti težak podao u Gruziji.