Liga prvaka / 20. studenoga 2021.

LIGA PRVAKA – Uzbudljivo na sjeveru Njemačke

U pravu je bio Petar Muslim, hrvatski povratnik u momčadi Waspo 98 Hannovera kada je spominjao u najavi 3. kola kako bi utakmica njegove momčadi s budimpeštanskim OSC-om mogla biti vrlo neizvjesna jer se po njegovom mišljenju i radi o sastavima podjednake kvalitete. Utakmica na sjeveru Njemačke do posljednjih je sekundi bila ‘otvorena’, neizvjesna.

Domaćin je krenuo silovito, u prvoj četvrtini poveo 4:1, da bi gosti dvije minute prije ‘velikog odmora’ ili kraja druge četvrtine potpuno preokrenuli (4:6). Štoviše, prije ulaska u zadnjih osam minuta, gost je i dalje imao prednost dva gola (7:9).

Mađarski je sastav imao prednost (9:11) sve do četiri minute prije kraja, da bi Kotoranin Darko Brguljan smanjio, a ljevoruki Rus Ivan Nagaev poravnao na konačnih 12:12 minutu i pol do kraja. To je na koncu i ostao zaključni rezultat.

U Bukureštu je zato viđena ‘jednosmjerna’ utakmica. Onakva kakva se u načelu i očekivala u srazu Steaue i Marseillea. Prve dvije dionice još  kakav-takav privid izjednačenosti (5:6), ali onda u sljedeće dvije četvrtine domaćin uspijeva postići samo jedan pogodak. Marseille nije bio tako blagonaklon, već je ‘utrpao 8 komada’.

U predgrađu Genove, odnosno u Reccu, trener Sukno i centar Lončar, odnosno europski prvak Pro Recco, nije dopustio ni trunku iznenađenja ili šanse gostu iz Beograda.