Liga prvaka, Seniori, Vijesti / 19. listopada 2019.

LIGA PRVAKA: Uvjerljivi Žapci do prvih euro-bodova

MLADOST – DINAMO 21:11 (8:2, 3:1, 6:4, 4:4)

ZAGREB – Plivalište uz Savu. Gledatelja 500. Suci: Koryzna (Poljska) i Birakis (Grčka). Opunomoćenik: Koryzna (Poljska).

MLADOST: Marcelić (5 obrana), Radu 5, Miloš 3, Biljaka, Ćuk 3 (1), L. Bajić 1, Bukić 2 (1), Lazić 1 (0), Bowen, Vrlić 3, Kunac, Harkov 3, Jurlina (5 obrana). TRENER: Zoran Bajić.

DINAMO: Razmadze (2 +1 obrana), Kavtaradze, Crepulja, Imnaišvili 2, Bitadze 2, Jelača 4, Jhaia, Bagaturia 1, Rurua 1, Magrakvelidze 1, Baraldi, Vapenski, Šubladze (3 obrane). TRENER: Revaz Čomakidze.

PETERCI: Mladost 2-3, Dinamo -.

OSOBNE POGREŠKE: Mladost 11, Dinamo 13. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Magrakvelidze (21), Kavtaradze (29), L. Bajić (31), Biljaka (32)

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Mladost 8-12 (66%), Dinamo 5-11 (45%)

Rutinska, čak i više no rutinska pobjeda hrvatskog doprvaka nad gruzijskim prvakom koji je u biti i njihova reprezentacija. Ukupno 32 gola u 32 minute čiste igre nije više niti tolika posebnost, rijetkost u današnjem vaterpolu s izmijenjenim pravilima, kraćim napadima, ali ipak… Neće baš biti više puno ovakvih utakmica u Zagrebu, u Ligi prvaka.

Suparnik je razbijen ekspresno. Već nakon prve četvrtine. U tih 8 minuta, Žapci su uputili 8 šuteva, svi su završili u mreži. Od 8 golova, tri su postignuta iz protunapada, dva s 2 metra, ali u pozicijskoj igri što je razlog više slaboj ocjeni Dinamove obrane.

Jednostavno, Mladost je prišla utakmici maksimalno ozbiljno, izrazito koncentrirano, iako su u domaćem taboru znali koja je realna snaga suparnika im. Međutim, nije se u igri osjetio niti trenutak opuštanja ili popuštanja. To je za pozdraviti, bez imalo dvojbe. Pošteno kako prema sebi samom, tako prema suparniku, cijelom natjecanju, ali i publici na tribinama. Kada smo pak kod gledatelja, spomenimo da je među uzvanicima osim gradonačelnika Zagreba Milana Bandića, utakmicu došao pogledati i američki veleposlanik u Republici Hrvatskoj, Njegova ekscelencija Robert Kohorst. Uživao je u vaterpolu, pobjedi hrvatske momčadi, a usputno dakako i popričao sa svojim sunarodnjakom u redovima mladostaša, Alexanderom Bowenom.

Sve u svemu, jedna lijepa euro-večer uz Savu. Za ponadati se je samo da će ih biti još i puno, puno više ove sezone.

LIGA PRVAKA – SKUPINA B, 2. KOLO

Dobud i Bušlje za vrh skupine B

Ostali rezultati 2. kola:

Ferencvaros – Marseille 13:7 (3:0, 4:2, 2:1, 4:4 – Vukičević 1 gola za Francuze)

Pro Recco – Terrassa 15:5 (5:1, 3:1, 4:3, 3:0 – Dobud 2, Bušlje 1 za domaćina)

OSC – Waspo 98 Hannover 19:10 (4:3, 5:3, 6:3, 4:1 – Ćorušić i Muslim po 1 za goste)