Liga prvaka / 28. veljače 2023.

LIGA PRVAKA – Uvjerljiva pobjeda jugaša

Odlično, pravo izdanje hrvatskog prvaka Jug Adriatic osiguranja. U 9. kolu B skupine, u susretu koji je nametao imperativ trijumfa za ostanak u utrci za odlazak na završni turnir ili Final 8 Lige prvaka, Dubrovčani su odigrali jao dobru utakmicu. Sigurno jednu od boljih, ako ne i najbolju u ovoj kalendarskoj godini.

Jug Adriatic osiguranje je pobijedio OSC 13:8 (5:3, 3:1, 2:1, 3:3).

Disciplinirano u obrani i napadu, s vrlo dobrom, a u početku susreta i perfektnom realizacijom igrača više. Prvih 5 takvih situacija je uostalom i riješeno s 5 golova. U obrani, samo u prve dvije četvrtine ubilježili smo 5 blokova jugaša, a na sve se još nadovezao i vratar Toni Popadić koji je ‘skinuo’ peterac Krisztianu Manherczu u drugoj četvrtini.

Mađarski sastav koji je u najavi dolaska u Dubrovnik istaknuo kao u Gruž idu po pobjedu, što je s njihove strane sasvim logično jer je za OSC ovo bila vjerojatno i posljednja utakmica, mogućnost hvatanja posljednjeg vagona za Beograd, imao je u Gružu samo malen trenutak zadovoljštine. Vrlo kratak i na samom početku. Mislimo na vodstvo gostiju (0:1 – Toth, s igračem više.

Kakaris i Joković su brz preokrenuli na 2:1 u korist našeg predstavnika, da bi OSC još jednom uspio izjednačiti, na 2:2 što će se kasnije, a u biti vrlo brzo pokazati i posljednjim dobrim rezultatom za Mađare. Vrlo brzo su jugaši preko Franka Lazića i njegova dva uzastopna gola poveli 4:2. Dva razlike ostalo je i do kraja prve četvrtine.

Nakon prve četvrtine je trener OSC promijenio i vratara, budući da mu prvi čuvar mreže, Marton Levai baš i nije ulijevao povjerenje. Tek jedna obrana, a pet primljenih pogodaka u prvih 8 minuta. Nije niti to pomoglo momčadi iz Budimpešte jer jugaši su ove večeri u Gružu bili pravi.

Do poluvremena je već porasla prednost Gospara na 8:4, a do konca treće dionice i prvi put na pet golova razlike, 10:5! Nije to bila najveća prednost na utakmici jer ona je ostavljena za zadnju dionicu u kojoj su Dubrovčani u dva navrata imali plus 6 (11:5 – Žuvela i 12:6 – Fatović).

Jugaši ostaju u čvrstoj igri za prolazak skupine, odlazak u Beograd na završni turnir Lige prvaka.

Derbi pripao Novom Beogradu, sjajan Mateo Ćuk

Derbi kola pripao je u Beogradu domaćinu koji je sjajno otvorio (3:0), ali su gosti brzo i poravnali. U izjednačenoj utakmici u kojoj je Novi Beograd češće vodio, ipak je nakon tri četvrtine bilo jedan razlike za Mađare (11:12). Zadnju su dionicu domaćini dobili 3:1.

Brescia načelno nije imala problema protiv Spandaua 04 (vodstva 5:1, 9:4…), ali Nijemci nisu razočarali, a sjajno je odigrao zagrebački centar u berlinskom sastavu, Mateo Ćuk koji je sa 4 gola bio i prvi strijelac utakmice uz Edoarda Di Sommu iz Brescie s istim gol-učinkom.