Liga prvaka, Vijesti / 16. prosinca 2020.

LIGA PRVAKA Jugaši s 9 bodova okončali prvi turnir skupine A

Sjajna večer Popadića i Obradovića

Maksimalnih su 9 bodova jugaši naboli na svoje osti u talijanskoj Ostiji! Bolji scenarij od ovog na prvom ‘balon-turniru’ Lige prvaka, skupine A nisu mogli ni ostvariti. Ovo je bio ideal, onaj prvi cilj, te je u konačnici i ostvaren. Tri važne, velike pobjede, nad berlinskim Spandauom, zatim Marseilleom i konačno grčkim prvakom, Olympiacosom.

Baš ta posljednja pobjeda ispala je možda i najteža. Ostvarila ju je cijela momčad, ali ako bi trebali tražiti pojedince koji su podnijeli najveći teret onda su to vratar Toni Popadić s 13 velikih obrana (od kojih jedna vrlo značajna iz peterca), te Paulo Obradović koji je s četiri pogotka bio najbolji strijelac utakmice. Jednako kao što Grci nisu u svojem napadu imali rješenja za Popadića ‘sa sto ruku’, tako nisu ni obrambeno znali zaustaviti još do ne tako davno suigrača im, Paula Obradovića.

Prva polovica utakmice nije bila za pohvaliti se. Olympiacos je poveo 1:0 golom iz kontre samo sekundu prije kraja četvrtine. Prvi gol je Jug Adriatic osiguranje postigao tek u 12. minuti (Obradović za smanjenje vodstva Grka 2:1). Nakon dvije četvrtine je bilo čak 5:2 za Olympiacos, a i taj peti gol je grčki prvak opet postigao u zadnjim sekundama. Samo 5 sekundi prije ‘velikog odmora’.

Silna se potencijalna nevolja nadvila nad dubrovačku momčad početkom treće četvrtine kada je Tomasović napravio prekršaj za peterac. Pirejski je sastav prijetio odvojiti se na 4 gola razlike, no šut Argyropoulosa sjajno brani, ‘ulazi’ u šut vratar Popadić i to je iz korijena promijenilo tijek susreta. ‘Bomba’ Merkulova s lijeve strane za smanjenje vodstva suparnika (5:3), a onda dva uzastopna pogotka Paula Obradovića za prvo izjednačenje (5:5). S tim se rezultatom u ušlo u zadnju četvrtinu koju je golom otvorio mladi Tomasović za prvo vodstvo jugaša (6:5). Sljedećih 5-6 minuta su protekle u minimalnom vodstvu Juga AO i sustizanju Olympiacosa, dok i opet nije presudio Obradović. Igrač više za Gospare pri vodstvu 8:7, te Obradović sam i završava za 9:7. Dva gola prednosti, a dvije minute prije kraja u utakmici dosta čvrstih obrana i odličnih vratara, to je razriješeno pitanje pobjednika.

– Ovo su bila za nas tri odlična dana i tri sjajne pobjede. Olympiacos se samo potvrdio kao čvrst suparnik sa sjajnim trenerom. U prve dvije četvrtine smo djelovali umorno i ništa nam nije polazilo za rukom, da bi u drugoj polovici utakmice dečki odigrali sjajno i izborili vrijednu i zasluženu pobjedu. Nadam se da ćemo ovako i nastaviti u proljeće – iz Ostije je za LEN.TV poručio nakon susreta Vjekoslav Kobešćak, trener Juga Adriatic osiguranja.