Liga prvaka, Seniori / 8. veljače 2023.

LIGA PRVAKA – Teška, ali važna pobjeda jugaša

Na koncu se samo pobjeda pamti, bodovi broje. Istina da dojam nije bio zadivljujući, ali valja znati pobjeđivati i kada baš ne ide najbolje ili dobro. Jugašima doista nije išlo baš osobito u Berlinu, a s druge strane mogli smo se uvjeriti koliko je bitno drukčiji i jači no prijašnjih sezona Spandau 04. Njihova pobjeda u svom bazenu nad Ferencvarosem ili pak dva remija u gostima kod OSC-a i Sabadella (u oba navrata su zapravo izgubili pobjedu u zadnjoj minuti), sve su to utakmice koje nisu bile slučajne.

Odlični Žuvela i Fatović

Protiv hrvatskog prvaka je Spandau 04 pred prepunim tribinama krenuo puno bolje i koncentriranije, te poveo 3:0. Dubrovčani su pak uletjeli, čak i sami, u solidne probleme. Napadački bez pravih odnosno s brzopletim rješenjima. Vrlo rano su ostali bez igrača u rotaciji jer je Filip Kržić sredinom druge četvrtine dobio treću osobnu. Jako loša je bila realizacija Jugovog napada s igračem više. U biti, da nije bilo razigranih i raspucanih Marka Žuvele (6 golova) i kapetana Lorena Fatovića (4 pogotka), tko zna kako bi ova utakmica završila. Bilo je solidnog razloga za zabrinutost kada je domaćin šest minuta prije kraja preko Rusa Romana Šepeljeva poveo s dva gola razlike (9:7).

Trenutak odluke je uslijedio dvije i pol minute prije kraja, pri rezultatu 10:10. Nakon napada domaćina, ali još pred Popadićevim golom, Spandau 04 je tražio isključenje u dvoboju Matea Ćuka, centra Berlinčana i Franka Lazića. Za suce nije ništa bilo sporno, ali je jako vidljiv bio potom udarac Matea Ćuka, iznad vode u Lazićevu glavu. Bez puno dvoumljenja – isključenje s pravom zamjene, peterac za Jug Adriatic osiguranje koji je sada ujedno do kraja utakmice imao i igrača više.

Marko Žuvela je sigurno izveo peterac za vodstvo gostiju (11:10), da bi malo više od minutu prije kraja mladi Ivan Vukojević na dodavanje Fatovića pogodio i za dva gola plusa (12:10) za Dubrovčane. Ipak, još nije gotovo jer je Spandau 04 uspio u jednom napadu isključiti dvojicu jugaša, a Rus Dmitri Holod je 55 sekundi do kraja smanjio na 12:11.

Jugaši nisu uspješno iskoristili svoj napad, te je Spandau 04 čak imao mogućnost posljednjeg nasrtaja na Popadićev gol, samo su srećom po hrvatskog prvaka zabrzali, vratar Baksa je krivo dodao loptu, te je ona pripala našim igračima.

IZJAVE TRENERA

Vjekoslav Kobešćak (Jug Adriatic osiguranje):

– Jedino čime možemo biti zadovoljni jest pobjeda i tri boda, ali sve ostalo, naša igra, izvedba, pristup pojedinaca… Nakon novogodišnje stanke mi ne igramo kako smo igrali ranije. Napravili smo jako puno pogrešaka, od obrane, a posebno u napadu. Jednog smo igrača izgubili vrlo rano zbog njegovog jako, jako lošeg izbora. Zapravo, da nije bilo brutalnosti Matea Ćuka nisam siguran da bi mi ovo pobijedili. Rezultat na kraju za nas jako dobar, ali iskreno ovo je već malo zabrinjavajuće kada govorimo o našoj formi i pristupu nekih igrača.

Athanasios Kechagias (Spandau 04):

– Prvo bi čestitao svojim igračima jer su se stvarno borili do zadnje sekunde i to je najvažnije. Mislim da je to bila dobra utakmica obiju momčadi i to je to. Suđenje ne bi komentirao.

Kolo gostiju

Sedmo kolo B skupine Lige prvaka u cijelosti je pripalo gostujućim sastavima koji su, s iznimkom utakmice u Berlinu, slavili uvjerljivo.

Rezultati 7. kola: Marseille – Brescia 5:13, OSC – Ferencvaros 12:16 i Sabadell – Novi Beograd 6:8.

Poredak: Brescia 18, Novi Beograd 16, Ferencvaros 15, Jug AO 11, OSC 6, Spandau 04 5, Sabadell 4, Marseille 4.