Liga prvaka / 3. lipnja 2022.

LIGA PRVAKA – Sukno i Lončar u finalu!

Neće niti ove sezone proteći finale Lige prvaka bez Hrvata. Naime, Pro Recco našeg Sandra Sukna na klupi odnosno Luke Lončara na 2 metra, igrat će u subotu od 19.30 sati finale za naslov prvaka Europe.

Pro Recco je u polufinalu pobijedio Ferencvaros 10:7. Prve dvije četvrtine su bile izjednačene, da bi odluka o pobjedniku ‘pala’ u trećoj dionici u kojoj je momčad iz Genove vodstvo 5:4 povećala na 8:4. Upravo je u tom razdoblju jedan pogodak dao i naš Luka Lončar (gol za 6:4). Tri minute prije kraja bilježimo i najveću prednost talijanskog prvaka i branitelja naslova (10:5).

Prvo je polufinale zato bilo daleko dramatičnije, a na koncu je slavio Noi Beograd pobijedivši Bresciu 14:13 i to golom Vlachopoulosa, tek 5 sekundi prije kraja. Grk je i inače odigrao maestralnu utakmicu, postigavši 5 pogodaka iz isto toliko pokušaja. Novi Beograd je prvi put poveo tek u zadnjoj četvrtini, tri i pol minute prije kraja (12:11 za domaćina i opet, Vlachopoulos). Zanimljivo je da je Brescia poravnala na 13:13, samo 22 sekunde prije kraja i to pogotkom vratara Petra Tešanovića koji je logično krenuo u napad. Gol je postigao s vanjske pozicije, sa 6 metara. Ispostavilo se da to nije bio i posljednji gol na utakmici.