Liga prvaka / 2. lipnja 2022.

LIGA PRVAKA – Sukno dobio Fatovića

Prva dva polufinalista Final 8 turnira Lige prvaka u Beogradu su prvak i doprvak Italije, dakle Pro Recco i Brescia.

Susret Pro Recca, branitelja naslova najboljeg na kontinentu, te talijanskog prvaka protiv Barcelonete, prvaka, a u biti i reprezentacije Španjolske, dvoboj dvojice hrvatskih trenera, Sandra Sukna i Elvisa Fatovića opravdao je sva očekivanja. Blistav vaterpolo, do zadnje minute ‘otvoren’, rezultatski neizvjestan, sa sjajnim pojedincima, odličnom igrom. U utakmici u kojoj je stalno rezultat bio tek 1 razlike za nekog od suparnika (iznimka je tek kratkotrajno razdoblje početkom treće četvrtine kada je Barceloneta povela 7:5), pobjednik je odlučen u posljednjih minutu i pol do dvije. Drukčije nije ni moglo biti.

Kod 10:10, minutu i pol do kraja, katalonska je momčad imala napad s igračem više, ali ga nisu iskoristili. Štoviše, napravili su prekršaj (Famera), te je sada momčad iz Genove imala priliku za napad s brojčanom prednosti, ali i za pobjedu. Ona je i došla sjajnim golom najboljeg strijelca Lige prvaka, Mađara Zalankija, 1.16 minuta prije kraja utakmice. Štoviše, imali su igrači Pro Recca i još jedan napad, sve do 18 sekundi prije kraja utakmice. Šut Ivovića je obranio Barcelonetin vratar Unai Aguirre, ali je preostalo malo vremena prvaku Španjolske za organizaciju kvalitetnog, opasnog napada. Najbolji kod pobjednika bio je Ivović (3 gola), a kod poraženih Granados (4 pogotka) i Perrone (3 zgoditka).

Ovom pobjedom se Pro Recco plasirao u polufinale (petak, 20.30) u kojem čekaju boljeg iz skorašnjeg dvoboja Ferencvarosa i našeg Jug Adriatic osiguranje.

U utakmici koja je prethodila srazu prvaka Italije i Španjolske, sastali su se Brescia i Waspo 98 Hannover. Završilo je očekivano uvjerljivo za Talijane 12:5 (4:1, 3:1, 3:2, 2:1).