Liga prvaka, Vijesti / 22. rujna 2021.

LIGA PRVAKA – Splitski Jadran bolji od crnogorskog

U prvom kolu podgoričkog kvalifikacijskog turnira Lige prvaka, u srazu dva Jadrana, naš odnosno splitski Jadran bio je bolji od crnogorskog prvaka, Jadrana iz Herceg Novog s glatkih odnosno uvjerljivih 15:10.

Prvo ime utakmice bio je Konstantin Harkov. Buduće desno krilo Barakuda, iskazao je sjajnu formu u prvoj utakmici sezone postigavši čak 6 golova. Za pohvaliti je i Jerka Marinića Kragića koji je pridodao četiri pogotka. Domaći odnosno crnogorski Jadran samo je prve dvije četvrtine uspijevao držati koliko-toliko dah za Splićanima, iako nisu niti jednog trenutka poveli. Najbolji rezultat koji je imao Jadran (HN) bio je kratkotrajni egal (3:3) u početku susreta.

Nakon druge četvrtine je bilo ‘samo’ 8:7 za splitski Jadran, a onda je turbo motore upalio i ljevici namjestio Harkov. Tri uzastopna njegova pogotka, uskoro i rezultatsko odvajanje našeg Jadrana na tri gola razlike, koja su do kraja utakmice narasla do zaključnih pet pogodaka ‘viška’.

U prvoj utakmici turnira u Podgorici, Apollon iz Smyrne je u golijadi svladao Sintez iz Kazanja 18:15 (3:7, 5:2, 4:2, 6:4). Utakmica vrlo čudnog tijeka u kojoj su Rusi uspjeli u prvih osam minuta stvoriti čak 5 pogodaka prednosti, odnosno postići čak 7 golova! No, već do kraja druge četvrtine, grčki je sastav uspio dostići zaostatak, smanjivši na jedan gol razlike za Sintez (9:8). S po 4 gola najbolji strijelci grčke momčadi bili su naš Ante Visković, te iskusni Alexandros Gounas.

U trećoj utakmici 1. kola, ENKA iz Istanbula je pobijedila Žaibas, prvaka Litve 18:9, a naš Paulo Obradović je za najbolju tursku momčad postigao 4 gola. U 1. je kolu slobodna bila momčad OSC iz Budimpešte.