Liga prvaka, Seniori, Vijesti / 4. veljače 2020.

LIGA PRVAKA – skupina B: Velika pobjeda Mladosti u Marseilleu

LIGA PRVAKA – skupina B

Velika pobjeda Mladosti u Marseilleu

MARSEILLE – MLADOST 11:14 (1:3, 4:6, 4:2, 2:3)

MARSEILLE – Plivalište CV Marseille. Gledatelja 500 Suci: Marjay (Mađarska) i Petronilli (Italija).

MARSEILLE: Hovhanisjan, Vanpeperstraete, Olivon, Izdinsky 3, Blary 2, T. Vernoux 1, Crousillat 2 (1), Đurđić, R. Marion-Vernoux 1, Kovačević, Vukičević 2, Camarasa, Šćepanović (8 obrana). TRENER: Marc Amardeilh.

MLADOST: Marcelić 1 (13 obrana), Radu 2, Miloš 1, Biljaka, Ćuk 4 (1), L. Bajić. Bukić 2 (2), Lazić 1, Bowen, Vrlić 2, Kunac, Harkov 1, Jurlina (1 obrana). TRENER: Zoran Bajić

PETERCI: Marseille 1-1, Mladost 3-3.

OSOBNE POGREŠKE: Marseille 12, Mladost 15. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Kunac (30).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Marseille 8-13 (61%), Mladost 3-8 (38%).

Zagrebačka Mladost je vrlo vjerojatno udaljila Marseille od borbe za četvrto mjesto u skupini B koje vodi na završni turnir, ali važnije od toga što su učinili Francuzima, Žapci su ostvarili iznimno važnu pobjedu u utakmici koju je njihov trener Zoran Bajić nazvao “prijelomnim susretom”. Mladostaši su pobijedili uvjerljivo, glatko i zasluženo budući da su cijelim tijekom susreta vodili. Točnije, Marseille je samo jednom i kratko vodio na početku (1:0) i to je bilo sve od francuskog sastava.

Mladost je odigrala točno onako kako je to priželjkivao i njihov trener. Kombinacija čvrste obrane, ali i jako puno protunapada, brze transformacije iz obrane u napad, te su na taj način i dolazili do ‘lakih’ golova ili pak iznuđenih peteraca. U pobjedničkim redovima nije bilo slabog pojedinca. Otvorio je perfektno Miloš Ćuk. Upravo je on, sa svoja četiri uzastopna gola na početku utakmice i preokrenuo kratkotrajno, uvodno vodstvo Marseillea (1:0) u uvjerljivu prednost gostiju (4:1). Jedan od ta četiri pogotka je postigao iz peterca koji je iznudio jako dobar, stalno opasan po suparnika, centar žabaca Josip Vrlić. U drugoj četvrtini su brojnim kontrama Zagrepčani ‘izludili’ domaćina. Jednom Harkov, ali i dva gola iz peterca kao posljedica protunapada (iznudili ih Lazić i Bukić). Upravo pogotkom Luke Bukića iz zadnje minute druge četvrtine, iz peterca, bilježimo i najveću prednost na utakmici ili 9:4 za Mladost.

U trećoj četvrtini je domaćin uspio smanjiti zaostatak na dva gola razlike (11:9 za Mladost), da bi već početkom posljednje dionice sve bilo riješeno golovima Radua s 2 metra, (12:9) kao kruna sjajne akcije, brzog proigravanja od Lovre Miloša preko Konstantina Harkova na centra Radua; te pogotkom Lazića (13:9).

Iz zadnje minute utakmice, točnije 20 sekundi do kraja bilježimo i najefektniji gol susreta koji bi trebao ući u izbor 5 najboljih ovog kola. Naime, vratar Ivan Marcelić je dao gol preko cijelog bazena za 14:11. Marseille je bio jurnuo u napad i s vratarom, Crousillat je pucao, Marcelić obranio, a onda kirurški precizno pogodio prazan okvir domaćinovog gola. Efektan završetak sjajne mladostaške večeri na jugu Francuske.

Ostali rezultati 8. kola skupine B i sljedeće kolo:

Terrassa – Waspo 98 Hannover 11:10 (3:2, 1:3, 2:2, 5:3) – Muslim 1 za poražene

Dinamo Tbilisi – Pro Recco 3:13 (0:3, 2:6, 1:3, 0:1) – Dobud 1 za goste, Bušlje nije dao gol za Pro Recco, a Bijač je ozlijeđen

Ferencvaros – OSC 8:11.