Liga prvaka, Vijesti / 21. veljače 2020.

LIGA PRVAKA – Skupina B, 9. kolo: Mladost hrabro ‘pala’ protiv prvaka Europe

MLADOST – FERENCVAROS 6:9 (0:2, 1:2, 3:3, 2:2)

ZAGREB – Plivalište uz Savu. Gledatelja 500 Suci: Vojvodin (Rusija) i Severo (Italija). Opunomoćenik: Moliner (Španjolska).

MLADOST: Jurlina (10 obrana), Radu, Miloš 2, Biljaka, Ćuk, L. Bajić, Bukić 1, Lazić, Bowen 1, Vrlić, Kunac, Harkov 2, Miškić. TRENER: Zoran Bajić

FERENCVAROS: Gardonyi, Sedlmayer, Zalanki 1, Pohl, Vamos 2, Mezei, Cinstantin-Bicari 1, Jakšić 1, Younger 1, De. Varga 1, Jansik, Fountoulis 1, Vogel (9 obrana). TRENER: Zsolt Varga

OSOBNE POGREŠKE: Mladost 8, Ferencvaros 11. ISKLJUČENJE S PRAVOM ZAMJENE: Jansik (27).ISKLJUČENJE BEZ PRAVA ZAMJENE: Biljaka (27).

CRVENI KARTON: Nyeki, pomoćni trener Ferencvarosa (29).

TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Younger (28)

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Mladost 4-7 (57%), Ferencvaros 2-6 (33%).

Mladost jest izgubila, još k tomu od prvaka Europe, ali nije razočarala. Prvenstveno tu mislimo na obranu. Ferencvaros se morao silno namučiti da bi dao primjerice gol s igračem više (2-6) i to je već bio značajan segment u igri Zagrepčana koji zaslužuje vrlo visoku ocjenu. Zajedno s vratarom Jerkom Jurlinom koji uopće ne brani kao da je debitant na najvećoj europskoj sceni. No, i ukupno gledano, samo 9 primljenih pogodaka od mega-momčadi iz Budimpešte nije neuspjeh, a posebno kada se naglasi i najznačajniji detalj.

Pune četiri minute utakmice, bilo je to pred kraj posljednje četvrtine, Mladost je konstantno igrala s igračem manje! Isključen je naime bez prava zamjene bio Matias Biljaka nakon što se zakačio sa Szilardom Jansikom na sredini bazena i to pri povratnom plivanju, neposredno nakon što je Luka Bukić postigao gol za smanjenje gostujućeg vodstva na 7:5. Bilo je to pet i pol minuta prije kraja utakmice. Ukoliko je dotad možda i postojao tračak nade u malo čudo uz Savu, tog je trenutka on iščezao.

Igrati u kontinuitetu 4 minute s igračem manje protiv prvaka Europe koji vodi 2 razlike… To je gotova utakmica. Pa čak i u toj situaciji, Mladost nije silno pala. Mađari su postigli dva gola, poveli 9:5 i to je bio sav Ferencvarosev učinak s igračem više. Ono što nije bilo na očekivanoj razini kod hrvatskog doprvaka je svakako napad. Postići tek jedan gol u prve dvije četvrtine je ipak puno premalo za očekivati mogućnost osvajanja barem boda protiv momčadi kakva je Ferencvaros.

Objektivno, mađarski i europski prvak je bio bolji sastav. Vodili su cijelim tijekom susreta (2:0, 4:1, 6:3, 7:4) i to je činjenica. Baš kao što je točno i da je Mladost početkom treće četvrtine s dva uzastopna gola (Harkov i Miloš) smanjila na samo gol zaostatka (4:3), te upalila određenu lampicu upozorenja i treneru suparnika Zsoltu Vargi.

Trener domaćina Zoran Bajić nakon utakmice je rekao.

– Mislim da smo dobrim dijelom utakmice u obrani bili jako dobri. Primili smo samo dva jeftinija, kako mi to kažemo gola. Zaustavili smo njihove kontre, zaustavili smo njihove fantastične pojedince. Svesti takvu momčad na 6 golova nakon tri četvrtine nije malena stvar. Znači da smo imali glavu i rep. Nažalost, u napadu nismo bili pravi.

Zsolt Varga, nekoć kao igrač sjajan centar Mladosti, sada briljantan trener Ferencvarosa podijelio je svoje mišljenje.

– Dobro, ja sam primarno zadovoljan s ova tri boda koja smo večeras osvojili. Međutim, još nismo na onoj razini koju očekujem, a mislim da možda i nije vrijeme.

Poražen Pro Recco, Terrassa iščupala remi doma

Za iznenađenje kola pobrinuo se budimpeštanski OSC koji je u Veroni, u gostima kod Pro Recca ‘uzeo mjeru’ velikom talijanskom prvaku i to s uvjerljiva tri gola razlike. Nije baš potpuna senzacija jer OSC je u 8. kolu, podsjetimo, svladao i Ferencvaros. Dva tako velika trijumfa dokaz su kvalitete, ne baš samo pukog iznenađenja.

Po volji mladostaša okončan je susret Terrasse i Marseillea. Kada je već naša momčad izgubila od Ferencvarosa, onda je najbolji mogući ishod u Terrassi bio upravo remi. S po jednim bodom za obje momčadi, Mladost ima i dalje komotnu prednost na tablici skupine B.

Ostali rezultati 9. kola skupine B Lige prvaka:

Pro Recco – OSC 9:12 (1:1, 4:4, 2:4, 2:3) – Bijač 4 obrane, Bušjle 2 gola za domaćina Terrassa – Marseille 11:11 (0:4, 6:2, 2:3, 3:2) – Vukičević 1 gol za goste

Waspo 98 Hannover – Dinamo Tbilisi 18:14 (2:4, 5:3, 6:3, 5:4) – Muslim 2, Ćorušić 1 za njemačku momčad, a Jelača 3 za Dinamo Tbilisi.