Liga prvaka, Seniori, Vijesti / 9. studenoga 2019.

LIGA PRVAKA – Skupina B, 4. kolo: Velika pobjeda Žabaca u Kataloniji

LIGA PRVAKA – Skupina B, 4. kolo

Velika pobjeda Žabaca u Kataloniji

TERRASSA – MLADOST 11:14 (3:3, 2:4, 4:6, 2:1)

TERRASSA – Gradsko plivalište. Gledatelja 500. Suci: De Jong (Nizozemska) i Petronilli (Italija). Opunomoćenik: Bruljan (Crna Gora).

TERRASSA: I. Aguilar (11 obrana), Sanahuja 3 (1), Mora 1, Alarcon 1, O. Aguilar, Prieto, Sanchez 1, Pericas 1, Barroso 2 (1), Gutierrez 2, Rodriguez, Chico, Segura. TRENER: Didac Cobacho.

MLADOST: Marcelić (14 obrana), Radu 2, Miloš 2, Biljaka, Ćuk 1, L. Bajić, Bukić 1, Lazić 2, Bowen 2, Vrlić 3, Kunac, Harkov 1, Jurlina. TRENER: Zoran Bajić

PETERCI: Terrassa 2-2, Mladost -.

OSOBNE POGREŠKE: Terrassa, Mladost

TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Kunac (26), Chico (27), Bowen (32) . ŽUTI KARTON: trener Bajić (29).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Terrassa  6-13 (46%), Mladost 8-14 (57%).

Velika pobjeda Mladosti, prva ove sezone u gostima u Ligi prvaka, ali ujedno i prva gostujuća u europskoj konkurenciji nakon poduljeg niza godina. Trijumf koji je Zagrepčanima donio tri boda, ali u biti i malo više od toga. Ovo je pobjeda nakon koje su mladostaši, iako je iza nas tek 4. kolo, u sjajnoj prilici za vidjeti Genovu sljedeće godine odnosno plasirati se na završni turnir Lige prvaka ili Final 8. U nekim projekcijama je naime upravo Terrassa bila apostrofirana kao izravni, najjači suparnik. Mladostaši su Terrassu pak “pregazili” kao plitak potok, rekli bi neki.

Prvih osam minuta proteklo je još u igri ‘gol za gol’. Domaćin je bio taj koji je svaki put poveo, ne više od jedan razlike, dok su Zagrepčani uredno poravnavali. Ono što je bilo očito od prvog trenutka da je strateg domaćina ponajveći dio pripreme svojeg sastava usmjerio na zatvaranje centara Mladosti, Radua i Vrlića koji istina jesu vrlo jako, jedno od najjačih oružja mladostaša, ali… Nisu nikako i jedini, te se tu dodatno otvara problem za svakog suparnika hrvatskog doprvaka, a to je široka lepeza vanjskih pucača. S desne na lijevo Harkov, pa Bowen, Ćuk, pa Miloš i Bukić, a onda u subotu navečer u Kataloniji i još jedan, Lazić.

Nakon igre ‘gol za gol’ u prvih 8 minuta u kojima je Terrassa bila ta koja je vodila, a Mladost izjednačavala, početkom druge dionice slijedi mladostaški udar. Prvo Vrlić s igračem više za prvo vodstvo Žabaca (4:5), da bi potom Franko Lazić ‘vezao’ dva uzastopna gola, s igračem više, s krila i drugog sa srednjeg vanjskog za plus 3 (6:9). Navještenje kraja svih nadanja domaćina i ujedno trenutak kada su zanijemile njihove navijačke trube s dupkom ispunjenih tribina. Više se nisu ni oglašavale, jer Terrassa se više nije približavala na manje od 2 gola zaostatka.

U trećoj četvrtini je Mladost povela i 4 gola razlike (6:10, 7:11, 8:12, 9:13), no niti to nije bila najveća prednost. Nju bilježimo početkom posljednje četvrtine kada je Alex Bowen pogodio za vodstvo Mladosti 14:9. Žapci su odigrali jako dobrog igrača više (nakon treće četvrtine je on iznosio 8-11), igrali su vrlo organizirano u napadu, brzo i pokretno s izmjenama strana, te disciplinirano u obrani. Ondje pak posebno valja istaknuti vratara Marcelića koji je ubilježio čak 14 obrana, a samo dan ranije je još bio na pogrebu djedu u Zadru. Kapetanski od kapetana.

__________

Vukičevićev Marseille šokirao OSC

Apsolutno iznenađenje u Budimpešti. Domaći OSC koji je prije susreta bio poprilični favorit, imali su maksimalne tri pobjede, očigledno je podcijenio Marseille, iako ruku na srce ako su to Mađari učinili, nisu jedini. U najavama kola smo i sami utvrdili da Mađarima dajemo prednost, čak i veliku. Ante Vukičević je za Marseille postigao 2 gola.

Pro Recco nije dopustio šokove u Hannoveru, iako je u poluvremenu bilo iznenađujućih 7:7. Onda je u osam minuta Rudićeva squadra ‘napravila’ seriju 7:1… Prvak Europe Ferencvaros je čak tri četvrtine odigrao ‘egal’ s Dinamom u Gruziji, ali kako je u prvoj četvrtini bilo čak 5:0 za Mađare, sve je jasno.

Ostali rezultati 4. kola: Waspo 98 Hannover – Pro Recco 13:21 (3:5, 4:2, 1:7, 5:7) – Muslim 2 i Ćorušić 1 za domaćina, a Dobud 1 za goste; Dinamo Tbilisi – Ferencvaros 10:15 (0:5, 5:5, 3:3, 2:2) – Jelača 2 za Dinamo i OSC – Marseille 10:13 (5:4, 3:4, 1:2, 1:3) – Vukičević 2 za pobjednika.