Liga prvaka, Seniori, Vijesti / 5. veljače 2020.

LIGA PRVAKA – skupina A: Jadran hrabro pao u Barceloni

LIGA PRVAKA – Skupina A, 8. kolo

Jadran hrabro pao u Barceloni

BARCELONETA – JADRAN SPLIT 16:12 (3:3, 3:2, 5:5, 5:2)

BARCELONA – Plivalište CN Barceloneta. Gledatelja 700. Suci: Ohme (Njemačka) i Achladiotis (Grčka)

BARCELONETA: Lopez (9 obrana), De Toro, Granados 5, Munarriz 1, Bodegas 4, Aleksić, Fernandez, P. Linares, Perrone 2 (1), Mallarach 3, Bustos, M. Linares. TRENER: Jesus Martin

JADRAN: Anić (6 obrana), Burić 2 (1), Zović 2, Krapić 1, Butić, Pejković, Power 2, Vrdoljak 1, Visković 1, Delić 1, Šetka 1, Bego 1. TRENER: Mile Smodlaka

PETERCI: Barceloneta 1-1, Jadran 1-1.

OSOBNE POGREŠKE: Barceloneta 11, Jadran 16. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Burić (21), Fernandez (30)

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Barceloneta 9-14 (64%), Jadran 6-10 (60%).

Porazi nisu za slaviti, pa tako jasno da nećemo niti ovaj Splićana u glavnom katalonskom gradu, ali Jadran je ostavio vrlo solidan dojam u srazu s višestruko skupljom, pa u konačnici i iskusnijom i kvalitetnijom momčadi domaćina.

Prve tri četvrtine bio je to posve izjednačeni vaterpolo, praktički utakmica tzv. utakmica ‘gol za gol’. Barceloneta je svu prednost u biti stvarala u igri s igračem više i sjajnom realizacijom. Konkretno, pred kraj treće četvrtine Barceloneta je taj segment igre imala 9-13 što je sjajno, a kada se k tomu još doda da je tada i rezultat bio 9:9, jasno je da su Katalonci zapravo sve pogotke dali tek s brojčanom nadmoći u bazenu. Da je tu Jadran bio mrvicu tek bolji, primio gol-dva manje, mogla se uvući i razina više nervoze u domaće redove.

– Ja mogu biti relativno zadovoljan igrom, Barceloneta je zasluženo pobijedila, ali mi smo u 2-3 situacije ispali malo naivni i tako primili golove – nakon utakmice će u mikrofon i kamere LEN.TV Mile Smodlaka, trener Jadrana kojem je ovo bio debi na klupi splitskog kluba u Europi odnosno Ligi prvaka.

Dvije i pol minute prije kraja treće četvrtine Ivan Krapić je s igračem više izjednačio na 9:9, te tada nagnao domaćina na maksimalniji napor. Oni su to i učinili golovima Bodegasa i Granadosa. Upravo su ova dvojica igrača bili i najbolji pojedinci susreta. Granados je prijetio izvana, a Bodegas je sjajno s 2 metra koristio sve situacije s igračem više koje bi mu se ukazale. Uz to, valja spomenuti da je Jadran i poradi nešto aktivnije obrane, presinga od samog početka praktički, dosta rano ostao bez svojeg ponajboljeg braniča, vrlo opasnog i u napadu, Rine Burića.

Još početkom zadnje četvrtine, Barceloneta je imala samo gol prednosti (12:11), da bi tada do izražaja došla i inače prisutna individualna kvaliteta, prednost domaćeg sastava. Dva gola ljevaka Blai Mallaracha, kao i dva pogotka Perronea (peterac i kontra), zaslužni su za pojedu od čak 4 gola razlike, iako realno odnos snaga u bazenu nije baš bio u tolikoj mjeri na katalonskoj strani.