Liga prvaka, Vijesti / 22. veljače 2020.

LIGA PRVAKA: Sjajna igra i velika pobjeda jugaša

LIGA PRVAKA – Skupina A, 9. kolo

Sjajna igra i velika pobjeda jugaša

SZOLNOK – JUG AO 12:16 (4:4, 3:5, 3:5, 2:2)

SZOLNOK – Gradsko plivalište. Gledatelja 700. Suci: Stavridis (Grčka) i Schwartz (Izrael).

SZOLNOK: Nagy (7 obrana), Angyal 2, Đ. Lazić, Subotić 2, Varnai, D. Pijetlović 1, D. Jansik 2, V. Rašović 1, Szatmari 1, Batori 1, Drašović 2, Dory, Banyai. TRENER: Živko Gocić.

JUG AO: Popadić (12 obrana), Macan, Fatović 4, Lončar 2, Kržić, Garcia, Lozina 1, Merkulov, Papanastasiou 2, Žuvela, Benić 4, Obradović 3, Jarak. TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

OSOBNE POGREŠKE: Szolnok 13, Jug AO 14. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Macan (27), Angyal (29).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Szolnok 6-14 (42%), Jug AO 8-13 (61%).

Jugaši su skinuli ‘prokletstvo’ili ‘ukletost’ za njih bazena u Szolnoku. Na tamošnjem plivalištu Jug nije slavio najmanje 5 godina, po kazivanju samog im trenera Vjekoslava Kobešćaka, ali zato su ove subote sve to naplatiti. S kamatama!

Sjajna igra i blistava pobjeda usred Mađarske koja Gospare ‘gura’ sada i još malo bliže samom vrhu skupine. Konačna 4 gola razlike još je za Szolnok ispao i dobar rezultat. Naime, kada je Jug AO nakon kontre Fatovića, a malo kasnije i golom Obradovića (manje od 4 minute prije kraja) poveo 16:10, mogao je slijediti i potpuni, rezultatski potop domaćina. Ovako su Subotić i Batori u zadnjoj minuti tek malo ublažili poraz, za Szolnok uljepšali rezultat, ako ima puno toga kod njih za uljepšati s ove utakmice.

S druge strane, Jug AO rasplivan, dinamičan, stalno opasan, inovativan…. Doista, sjajan! Tako su i počeli (vodstvo 3:0 – Benić izvana, Obradović s igračem više, te Papanastasiou uplivavanjem i golom s 2 metra!?), ali tako su i igrali cijelim tijekom utakmice. Vratar Toni Popadić nerješiva zagonetka. On je pak utakmicu otvorio s tri vezane obrane u prvom napadu domaćina. Sve što je Szolnok uspio napraviti bilo je jedno poravnanje (4:4) na kraju prve četvrtine.

Početkom druge dionice, opet tri razlike za gosta (7:5 za Jug AO – Obradović, Papanastasiou i Fatović), te od tada jugaši nisu načelno više niti ‘spuštali’ prednost na manje od 2 gola razlike. Jesu jednom, ali vrlo, vrlo kratko (7:8).

– Zaustavili smo, izolirali neke najbolje igrače suparnika, imali smo i puno protunapada. U prve dvije četvrtine je to bila ipak izjednačena utakmica, da bi mi u drugoj polovici jednostavno uzeli svaku priliku koja nam se pružila – nakon utakmice je u kamere LEN.TV rekao strateg Dubrovčana, Vjekoslav Kobešćak.

Uz spomenutog vratara Popadića, za istaknuti je još svakako razigranog, lucidnog Lorena Fatovića s dosta uplivavanja; potom odličnog asistenta Xavija Garciju koji je sudjelovao doima se kod barem pola Jugovih pogodaka, ali naš je izbor igrača utakmice – Hrvoje Benić.

Imao je jednu pogrešku u obrani, ali napadački je bio sjajan. prvi gol s vanjske pozicije, drugi s desne, treći s lijeve strane. Taj treći je pak najljepši pogodak utakmice. Driblingom se riješio, prevario suparnika, pa onda izbliza loptom prebacio, klasični lob, vratara Viktora Nagyja.