Liga prvaka, Seniori / 20. travnja 2021.

LIGA PRVAKA Sažetak utorka u Ostiji i Budimpešti

Dinamo šokirao prvaka Crne Gore

Pretposljednje kolo nadmetanja u A skupini u talijanskoj Ostiji bilo je lišeno neočekivanih rezultata. Dva vodeća sastava, Pro Recco i Jug Adriatic osiguranje bez većih su problema ostvarili nove pobjede, učvrstili (Dubrovčani i statistički potvrdili) svoje čelne pozicije. Marseille je pak, kao što smo i najavljivali u prva dva susreta ovotjednog turnira skočio do trećeg mjesta, te će njihov ogled s Olympiacosom u srijedu biti zapravo dvoboj za mjesto broj 3. Ukoliko takvo što uopće i donese neku pretjeranu ‘sreću’, budući da je u B skupini koncentracija kvalitete prve tri momčadi takva da je gotovo pa svejedno koga izvukli.

Utakmica našeg Jug Adriatic osiguranja i Pro Recca će imati gotovo pa više revijalni ton, nego natjecateljski naboj. Valja samo pridodati da u momčadi Pro Recca protiv Olympiacosa nije bilo našeg centra, budućeg Jadranovog sidraša Nikše Dobuda.

Skupina A – Ostia, 9. kolo:

Rezultati: Ortigia – Jug AO 9:11, Marseille – Spandau 04 8:5 (Vukičević 2/Čagalj 1) i Pro Recco – Olympiacos 13:6.

Poredak: Pro Recco 27, Jug AO 19, Marseille 13, Olympiacos 11, Spandau 04 5 i Ortigia 3.

Satnica i raspored 10. kola:

(15.15) Ortigia – Spandau 04
(17.45) Olympiacos – Marseille
(20.15) Jug AO – Pro Recco (SK 3)

U B skupini pak mali show. Za senzaciju dana se pobrinuo Dinamo iz Tbilisija koji je pobijedio, i to uvjerljivo crnogorskog prvaka, Jadran iz Herceg Novog. Crnogorci su se ovim porazom i oprostili od šansi za odlaskom u Beograd na završni turnir Lige prvaka. Dinamo je vodio cijelim tijekom susreta, pred kraj treće u početkom četvrte četvrtine imali su dinamovci i 5 pogodaka razlike (9:4 i 10:5). Zagrepčanin u gruzijskim redovima, Marko Jelača postigao je 1 pogodak.

U derbiju kola je Barceloneta svladala Bresciu i sada Katalonci vode u skupini s tri boda prednosti u odnosu na Bresciu i Ferencvaros. Početak te utakmice uopće nije slutio na takav rasplet. Brescia je povela 3:0, a minutu prije poluvremena je talijanski doprvak imao prednost 7:4. Štoviše, u drugoj minuti treće četvrtine bilo je i 8:4 za Bresciu, a onda… Onda slijedi veliko katalonsko buđenje. Do kraja ove dionice već je bilo 9:9 i utakmica na početku. U posljednjih osam minuta viđen je samo jedan pogodak i taj je odsjeo u Brescinoj mreži. Strijelac Alvaro Granados, gotovo četiri minute do kraja. Imala je Brescia još najmanje četiri prilike za izjednačenje (Joković i Presciutti s igračem više u razmaku od 10 sekundi, pa Vlachopoulos koji pogađa vratnicu i Cannella koji je minutu do kraja promašio gol. Za Bresciu je jedan gol postigao naš reprezentativac Maro Joković.

Barceloneta će u srijedu protiv Ferencvarosa igrati za pobjedu u skupini i nije nemoguće da se to i dogodi. Mađarski sastav je istina pobijedio, ali Waspo 98 Hannover. Pobjeda čista, ne baš i perfektna igra, izuzev jednog pojedinca. Denes Varga se nakon 6 tjedana oporavka od koronavirusa vratio ovim turnirom u bazen i odigrao je maestralno! Postigao je 6 golova, jedan ljepših od drugih. Topla preporuka za pogledati sažetke koje je moguće pronaći na mrežnoj stranici LEN (www.len.eu). Inače, za Waspo 98 Hannover su strijelci bili i Hrvati – Ante Ćorušić 2 gola, a Marko Macan 1.

Skupina B – Budimpešta, 8. kolo

Rezultati: Ferencvaros – Waspo 98 Hannover 13:9 (Ćorušić 2 i Macan 1 za poražene); Jadran (HN) – Dinamo Tbilisi 10:13 (Jelača 2 za pobjednika) i Barceloneta – Brescia 10:9 (Joković 1 za poražene).

Poredak: Barceloneta 21, Brescia 18, Ferencvaros 18, Waspo 98 Hannover 6, Dinamo Tbilisi 6 i Jadran (HN) 3.