Liga prvaka / 25. rujna 2021.

LIGA PRVAKA – Sažetak subote u Podgorici i Savoni

Nakon dvokola odigranog u Podgorici, praktički je jasno tko ide u drugi kvalifikacijski krug Lige prvaka. Teorijski postoji još šansa da istanbulska ENKA pretekne Sintez iz Kazanja, ali za takvo što bi se trebale dogoditi dvije divovske senzacije. Prvo bi Sintez trebao izgubiti od prvaka Litve, a zatim još ENKA svladati ili u slučaju poraza Rusa, remizirati s našim Jadranom. Sport jest nepredvidiv, ali sumnjamo baš toliko.

Rezultati 4. i 5. kola, skupina B (Podgorica): Žaibas – OSC 6:21, Jadran Split – OSC 14:11, ENKA Istanbul – Apollon 9:12 (Obradović 1 za Turke); te Jadran Split – Žaibas 18:6, Jadran (HN) – Apollon 14:8 i OSC – ENKA 17:11 (Obradović 3 za ENKA).

Poredak: OSC 15 (5), Jadran Split 12 (5), Jadran (HN) 12 (5), Apollon Smyrna 9 (6), Sintez 3 (5), ENKA 3 (5), Žaibas 0 (5).

Parovi i satnica 6. kola:

(09.00) Žaibas – Sintez

(10.45) Jadran (HN) – OSC

(12.30) ENKA – Jadran Split

U talijanskom gradu Savoni se već znaju, čak i bez nategnute teorije, koja četiri sastava prolaze dalje, ali mi skrećemo pozornost na ‘ludu’ utakmicu između Montpelliera i kotorskog Primorca. Za Francuze je svoj dan imao naš Marko Ivanković, strijelac čak 5 golova, dok su još po jedan postigli Ivan Delaš, te braća Ivan i Duje Živković. Međutim, kretanje rezultata je ondje bilo čudesno. U prvoj je četvrtini primorac poveo 4:1, da bi drugu dobio francuski sastav čak 6:0! Nakon treće četvrtine je Montpellier vodio visokih 10:6, ali su zadnju dionicu Kotorani dobili 5:1! Za takvu utakmicu, konačnih 11:11 je doista najpravednije.

Rezultati 4. kola, skupina A (Savona): Vitoria Guimaraes – Varšava 17:13, Montpellier – Primorac Kotor 11:11 (Ivanković 5, I. Delaš 1, D. Živković 1 i I. Živković 1 za Francuze) i Savona – Terrassa 13:12.

Poredak: Savona 9, Montpellier 8, Terrassa 7, Primorac 7, Vitoria Guimaraes 3, Varšava 0.