Liga prvaka / 16. prosinca 2020.

LIGA PRVAKA – Sažetak srijede iz Ostije i Budimpešte

Ortigia iznenadila Marseille

U Italiji, točnije Ostiji nedaleko od Rima okončan je prvi turnir ili prva tri kola skupine A. Najzadovoljniji mogu biti svakako momčadi iz Dubrovnika i Genove, jedine koje su uspjele osvojiti maksimalnih 9 bodova. Za jedino lagano iznenađenje cijelog turnira A skupine pobrinula se Ortigia koja je, istini za volju i zasluženo, pobijedila francuskog prvaka Marseille.

Euro-debitant sa Sicilije je od početka preuzeo vodstvo, možda su malo čak ritmom i iznenadili sastav iz Marseillea. Realizatorski su u naslovnim ulogama bili oni najbolji i redovima Talijana (ne računamo li Tempestija dakako), ljevoruki Gallo, centar Napolitano i Giacoppo. Vodstvo 3:1, pa i 4:2 još sredinom druge četvrtine. Marseille se pak vratio (4:4), te se činilo da će tada sastav trenera Šćepanovića vratiti nadzor nad utakmicom posve u svoje ruke. Nije tako bilo, barem ne posve. Marseille je doduše sredinom treće četvrtine poveo s dva pogotka prednosti (7:5), ali munjevito uzvraćaju Cassia i Giacoppo (7:7). Sve do pet i pol minuta prije kraja rezultat je bio izjednačen, da bi potom Ortigia postigla dva gola u dvije minute, oba preko desne strane i oba jasno Valentino Gallo za 11:9 vodstvo Ortigie. Prednost koju su Sicilijanci znali održati odnosno sačuvati kao pobjedu.

U visokoj pobjedi Pro Recca nad Spandau 04, za pobjednika je Nikša Dobud uz Australca Youngera bio najbolji strijelac.

REZULTATI

Skupina A – Ostia, 3. kolo:

Marseille – Ortigia 10:11 (1:3, 3:2, 4:3, 2:3) – Vukičević 1 gol za Francuze

Olympiacos – Jug Adriatic osiguranje 8:9 (1:0, 4:2, 0:3, 3:4)

Pro Recco – Spandau 04 19:6 (4:0, 5:3, 5:0, 5:3) – Bijač 9 obrana, Dobud 3 gola za pobjednika

Jokovićeva Brescia oborila prvaka Europe

U Duna Areni u Budimpešti odigran je derbi kola B skupine, ali možda i cijelog dana Lige prvaka. Ferencvaros, do prije desetak dana ‘nedodirljiva’ mađarska momčad koja je znala samo za pobjede, konačno i branitelj naslova prvaka Europe, protiv ljetos jako dobro posloženog, ojačanog sastave iz Brescie. I… Fradi, kako Mađari tepaju svim klubovima iz Sportskog društva Ferencvaros, nije imao šanse. Očigledno nedavni porazi u domaćem prvenstvu od Szolnoka i OSC-a nisu slučajnost, možda je sastav trenera Zsolta Varge u laganom trenutačnom padu.

Već sredinom druge četvrtine bilo je 5:1 za Bresciu. U susretima ovakvih momčadi, prejakih i iskusnih, ovakva se prednost rijetko kada ispušta iz ruku. Brescia je cijelo vrijeme održavala 3-4 gola prednosti, pa tako sredinom treće dionice bilježimo i 7:3 za Talijane. Na ulasku u zadnju minutu treće četvrtine Ferencvaros je čak smanjio zaostatak (6:7), ali tada slijedi eksplozija Vlachopoulosa. Drugo veliko pojačanja Brescie koji je u 21 sekundu postigao 2 gola! Prvo s igračem više, pa onda i iz protunapada. U 21 sekundu je razbijena i ona malena, posljednja nada Mađara u moguće čudo, povratak. Sa 9:6 se ušlo u zadnju četvrtinu u kojoj je još postignut tek po jedan gol na svakoj strani.

Prvak Crne Gore, Jadran iz Herceg Novog je uspio ubilježiti pobjedu. Minimalnu, nad Waspo 98 Hannoverom.

REZULTATI

Skupina B – Budimpešta, 2. kolo:

Barceloneta – Dinamo Tbilisi 17:5 (5:0, 4:2, 5:3, 3:0) – Jelača 2 gola za Gruzijce

Ferencvaros – Brescia 7:10 (1:3, 1:2, 4:4, 1:1) – Joković 1 za pobjednika

Jadran (HN) – Waspo 98 Hannover 12:11 (3:1, 3:4, 3:5, 3:1) – Macan 1 gol za poražene