Vijesti / 3. ožujka 2021.

LIGA PRVAKA Sažetak skupine A i B

LIGA PRVAKA Sažetak 6. kola skupine A

Nema promjena na vrhu i nakon 6. kola A skupine Lige prvaka u Ostiji. Baš kako su jugaši učvrstili drugo mjesto pobjedom od 2 razlike nad Berlinčanima, tako su lidersku poziciju zadržali i igrači Pro Recca. Momčad iz Genove je također s dva razlike slavila protiv svojeg suparnika, francuskog prvaka Marseillea.

Možda bi razlika bila i veća, gotovo smo uvjereni da i bi, da dojma smo momčad trenera Gabija Hernandeza nakon uvjerljivog vodstva 7:3 na kraju druge četvrtine, u potpunosti kontroliravši ne samo rezultat već i igru, nije malo ‘prikočila’. Točnije, nisu igrali baš svom snagom. Uostalom, možda ih je malo iscrpilo i ono torpediranje našeg Juga AO dan ranije. S druge strane, nije baš i da im je Marseille dao neki osobiti poticaj za veće napore. Tek se nakratko učinilo da bi mogli ugroziti Pro Recco kada je dvije minute prije kraja, na ovom turniru najbolji igrač Marseillea, ljevoruki Crousillat smanjio na samo 9:8 za Pro Recco. No, niti to nije trajalo dulje od minute i pol koliko je trebalo talijanskom prvaku da preko Youngera potvrde golom pobjedu od 10:8.

Dok jedna talijanska momčad drži vrh tablice A skupine, druga je zato prikovana za dno. Ortigia je izgubila i od blijedog Olympiacosa koji je ipak cijelo vrijeme bio u vodstvu, a sve što je sicilijanska momčad uspijevala učiniti bila su rezultatska poravnanja. No, samo u prom dijelu utakmice.

Rezultati: Marseille – Pro Recco 8:10, Jug AO – Spandau 04 12:10 i Ortigia – Olympiacos 8:10.

Poredak: Pro Recco 18, Jug AO 15, Olympiacos 6, Marseille 4, Spandau 04 3, Ortigia 3.

LIGA PRVAKA – Sažetak 5. kola skupine B

Najizjednačeniji vaterpolo odigrali su prvak Crne Gore i najbolja momčad Španjolske. Tri četvrtine rezultatski potpuno izjednačeni, posebno u prve dvije dionice. U trećoj je Barceloneta povela 6:4 i 7:5, ali se ipak u posljednjih osam minuta igre ušlo s tek minimalnom prednošću Katalonaca. U zadnjoj četvrtini, s dva uzastopna gola Granadosa, Barceloneta se uspjela malo više rezultatski odvojiti (9:6) i upravo je ta prednost i sačuvana do kraja utakmice.

Brescia i Waspo 98 Hannover su odigrali utakmicu poprilično nadahnutih napada, posebno onog talijanskog. U sastavu Brescie samo jedan igrač (ne računajući dakako vratare) nije postigao gol. Samo Vincenzo Dolce. Naš Maro Joković je bio strijelac jednom, baš kao i Petar Muslim s druge strane.

Prvak Europe, budimpeštanski Ferencvaros odigrao je ležernu utakmicu protiv gruzijske reprezentacije odnosno Dinama iz Tbilisija. Već nakon prve četvrtine je bilo 5:0 za Fradi, kako mađarski navijači tepaju Ferencvarosu.

Rezultati: Brescia – Waspo 98 Hannover 19:11 (Joković 1/Muslim1 ); Dinamo Tbilisi – Ferencvaros 4:11 i Jadran (HN) – Barceloneta 9:12.

Poredak: Barceloneta 12, Brescia 12, Ferencvaros 12, Waspo 98 Hannover 3, Jadran (HN) 3 i Dinamo Tbilisi 3.