Liga prvaka, Vijesti / 22. veljače 2020.

LIGA PRVAKA – Sažetak 9. kola skupine B: Kolo gostiju

LIGA PRVAKA – Sažetak 9. kola skupine B

Kolo gostiju

Deveta runda nadmetanja u B skupini Lige prvaka dodatno je, pet kola prije kraja, malo ‘zagužvalo’ stanje u vrhu tablice. Sada je i ovdje, kao u A skupini prije 9. kola, trolist na vrhu u samo jedan bod razlike. Ferencvaros se poravnao, sustigao Pro Recco, u čemu su im pomogli sugrađani iz OSC-a. Koji su se dakako borili za sebe i primaknuli na samo bod zaostatka za vodećim tandemom. S poprilično izvjesnim scenarijem da nakon sljedećeg kola odu još barem stepenicu više. Naime, OSC će doma dočekati Terrassu, a pravi spektakl se očekuje u srazu Ferencvarosa i Pro Recca.

Ujedno, minulo kolo je bilo poprilično u znaku gostiju. Slavila su oba kluba iz mađarske metropole, a oba su gostovala (u Veroni odnosno Zagrebu). Blizu pobjede je bio i Marseille u Kataloniji gdje se Terrassa uspjela spasiti poraza u zadnjoj minuti. Jedini neumoljiv kao domaćin bio je Waspo 98 Hannover, ali oni su objektivno imali i daleko najkrotkijeg gosta. Simpatičan sastav iz Gruzije.

Utakmica Mladosti i Ferencvarosa je već podrobnije opisana, stoga se posvetimo malo više ostalim susretima. od kojih se dakako izdvaja onaj u Veroni.

Ondje je Pro Recco poražen prvi put ne samo u Ligi prvaka, već u cijeloj ovoj sezoni. Štoviše, Pro Reccu je ovo prvi poraz nakon 36 uzastopnih domaćih utakmica u svim nadmetanjima bez poraza. Točno da Pro Recco ove sezone mijenja domaćinstva svojih utakmica, pa tako još uopće nisu ni igrali u svom Soriju, predgrađu Genove već u Bergamu, Bologni, Novari i sada Veroni, ali ne mijenja bitnije na poanti.

– Statička i mekana obrana, te neopasan napad uz pomanjkanje koncentracije i samopouzdanja nas je koštalo poraza. Dobra opomena za budućnost – rekao je nakon utakmice naš strateg na klupi Pro Recca, Ratko Rudić.

Pro Recco je prvi pogodak postigao tek 22 sekunde prije kraja prve dionice, da bi ipak u drugoj poveli 3:1. Ne zadugo. Uslijedila su tri uzastopna pogotka mađarske momčadi, da bi u poluvremenu bili na početku – 5:5. Početkom treće bilježimo posljednje vodstvo domaćina (6:5), a onda su kola talijanskog prvaka krenula nizbrdo. Samo tri minute kasnije 6:8 itd. Pet minuta prije kraja preko Filipovića s igračem više, Pro Recco je smanjio na minimalan zaostatak (9:10), ali sljedećih pet minuta Pro Recco nije niti jednom više ugrozio mrežu suparnika. S druge strane, OSC je imao junaka u Andriji Prlainoviću koji je postigao čak 5 golova.

Maksimalni komplimenti pripadaju OSC-u koji je u dvije uzastopne utakmice uspio pobijediti Ferencvaros, pa onda Pro Recco. Očito su trenutačno u idealnoj formi, jedino je opravdano postaviti blagi znak sumnje… nije li to prerano?

U Terrassi je pak odigrana ‘luda’ utakmica. Baš kako smo najavili, gosti su ušli u utakmicu kao da im je zadnja. Njihovo biti ili ne biti za ostati u igri za Final 8. Nakon osam prvih minuta 4:0 za goste. Prva dva gola postigao je igrač na kojeg su u Terrassi najviše upozoravali, uz našeg Vukičevića, ljevoruki Ugo Crousillat. No, to nije ništa prema onom što je slijedilo u drugoj dionici u kojoj Terrassa u četiri i pol minute postiže 4 gola i poravnava na 4:4! Na koncu ove dionice, egal – 6:6. Od tog trenutka se igralo ‘gol za gol’, s tim da je golom Crnogorca Čučkovića početkom zadnje četvrtine, Marseille opet imao malo osjetniju prednost (10:8). Domaćin i to sustiže, minutu i pol prije kraja, da bi drugi Crnogorac, Bogdan Đurđić 1.15 minuta prije kraja doveo Marseille na prag pobjede. Poravnao je ipak, 37 sekundi prije kraja španjolski reprezentativac Barroso, što je bio potez koji je najviše realno razveselio… mladostaše!