Vijesti / 1. ožujka 2021.

LIGA PRVAKA – Sažetak 4. kola u Ostiji

Marseille izvukao bod protiv Spandaua 04

Pobjedu našeg predstavnika u elitnom klupskom natjecanju, Juga AO nad Ortigiom (8:6) smo opisali, no u Ostiji su se u 4. kolu odigrale i preostale dvije utakmice. Derbi Olympiacosa i Pro Recca bio je derbi ipak samo na papiru. U vodi se rastopio.

Pro Recco s našim Bijačem na vratima, te bez Dobuda u sastavu se pokazao kao puno jači suparnik. Do te mjere da se činilo kao da se radi o susretu momčadi neujednačene kvalitete. Već sredinom prve četvrtine je Pro Recco poveo 4:1 i do kraja susreta praktički skoro pa niti jednom nije ni ispuštao prednost na manje od tri gola razlike. Na koncu je talijanski prvak uvjerljivo slavio (14:8).

Ovu je utakmicu sudio inače naš djelitelj pravde, Splićanin Nenad Periš.

Najzanimljivijom se pokazala prva utakmica dana, ona između Spandaua 04 i Marseillea. Francuski prvak je u biti neugodno iznenađenje dosadašnjeg dijela Lige prvaka. Njihove su nam se mogućnosti i snaga činili jačom od onog što su dosad pokazali. Dokazali su to na za sebe neslavan način i protiv berlinskog kluba. U biti, čak su Nijemci ti koji imaju za čim žaliti jer se Marseille spašavao poraza, niti jednog trenutka nije ni vodio. Početkom druge četvrtine Spandau 04 je poveo čak 4:1, te stavio od starta Francuze na muke. Početkom treće dionice preko crnogorskog centra Vladana Spaića, Marseille je uspio poravnati prvi put (5:5). Drugo poravnanje je opet djelo drugog pak Crnogorca u francuskom sastavu, Bogdana Đurđića (6:6). Četiri i pol minute prije kraja je centar Spandaua 04, Zagrepčanin Mateo Ćuk postigao svoj drugi gol na utakmici (7:6), oba njegova gola su zapravo 6. i 7. pogodak njemačke momčadi. Ipak, minutu prije kraja, ljevoruki francuski reprezentativac Ugo Crousillat je pogodio za izjednačenje i bod Marseillea odnosno konačnih 7:7.

Za Spandau 04 uz 2 gola Ćuka, još je jedan pogodak postigao Marino Čagalj. Za Marseille je strijelac jednog pogotka bio hrvatski reprezentativac Ante Vukičević.