Liga prvaka, Seniori / 21. travnja 2021.

LIGA PRVAKA Sažetak 10. kola skupine A i 9. kola skupine B

Olympiacos pretekao Marseille

Utakmica Olympiacosa i Marseillea u 10. odnosno zadnjem kolu A skupine, realno je bila najzanimljivija jer je odlučivala o nečemu, u ovom slučaju o trećem mjestu. U izravnom dvoboju grčkog i francuskog prvaka, boljim su se pokazali Grci koji su pobjedom pretekli za jedan bod momčad našeg Ante Vukičevića koji je bio strijelac jednog pogotka protiv pirejskog sastava. Prve dvije četvrtine se igrao rezultatski izjednačen vaterpolo, da bi u drugoj polovici treće dionice sastav trenera Vlachosa nešto osjetnije poveo. Dvije sekunde prije kraja su imali prednost 8:5, a početkom zadnje četvrtine i plus 4 gola (9:5), čime se pobjednik bio riješen.

Ortigia i Spandau 04 su odigrali susret na koncu kojeg oba sastava mogu biti zadovoljna, odnosno tješiti se da na oproštaju od ovosezonske Lige prvaka nisu poraženi. Nisu istini ni pobijedili…

SKUPINA A

Rezultati 10. kola: Ortigia – Spandau 04 8:8 (Ćuk 1 i Čagalj 1 za Spandau 04); Olympiacos – Marseille 11:7 (Vukičević 1 za poražene) i Jug AO – Pro Recco 11:12.

Konačan poredak: Pro Recco 30, Jug AO 19, Olympiacos 14, Marseille 13, Spandau 04 6, Ortigia 4.

Iznenađujući poraz Brescie

Za razliku od A skupine, ludo zanimljivo je bilo u sve tri utakmice B skupine u Budimpešti. Petar Muslim je izravno svojim golovima Waspo 98 Hannover po svemu sudeći odveo u Beograd na Final 8 Lige prvaka. Naime, gruzijski prvak je bio nadomak pobjede koja bi tada Dinamo ‘pogurnula’ prema završnom turniru. Dinamo je samo dvije minute prije kraja treće dionice imao prednost 6:3, a uoči zadnjih 8 minuta 6:4. No, u posljednjoj četvrtini, dinamovci nisu više postigli ni gola, a Muslim je prvo smanjio na 6:5, potom i izjednačio na 6:6 tri minute prije kraja utakmice, da bi ruski ljevak Ivan Nagaev u zadnjoj minuti, s igračem više pogodio mrežu momčadi iz Tbilisija.

Najveće iznenađenje večeri je svakako pobjeda hercegnovskog Jadrana nad Bresciom. Prvak Crne Gore koji je dan ranije izgubio od Dinama, te se oprostio s nadom u mogući plasman na beogradski završni turnir, sada je pobijedio Bresciu. Momčad koja u Italiji prijeti Pro Reccu u borbi za domaće trofeje, u ovakvom će izdanju kao protiv Jadrana (HN) teško to uspjeti. Crnogorski prvak je ušao u zadnju četvrtinu s vodstvom 6:3 i naveo Bresciu na ‘paničnu jurnjavu’ po bazenu. Jurnjavu koja nije dala ploda. Brescia je svoj zadnji gol za smanjenje vodstva Crnogoraca na 7:6 postigla tek 13 sekundi prije kraja utakmice.

Konačno, u utakmici za prvo mjesto u skupini, Ferencvaros je zasluženo pobijedio Barcelonetu. Završilo je ‘samo’ jedan gol razlike, ali aktualni prvak Europe je vodio doslovno od prve do zadnje minute, pa i s 2-3 gola razlike. Kapetan Denes Varga je kao i dan ranije, odigrao opet jednu sjajnu utakmicu garniravši ju s tri pogotka. Doduše, Grk Fountoulis je s golom više bio i još bolji u rubrici strijelaca.

Poredak kakav je sada, nakon 9. kola ima velike šanse da postane i konačan. Tako bi se dalo za zaključiti sagledavanjem parova 10. kola, ali pričekajmo do večeras u Budimpešti.

Skupina B

Rezultati 9. kola: Dinamo Tbilisi – Waspo 98 Hannover 6:7 (Muslim 4 za njemačku momčad); Brescia – Jadran (HN) 6:7 (Joković 1 za Bresciu) i Barceloneta – Ferencvaros 7:8

Poredak: Ferencvaros 21, Barceloneta 21, Brescia 18, Waspo 98 Hannover 9, Dinamo Tbilisi 6, Jadran (HN) 6.