Liga prvaka / 14. prosinca 2020.

LIGA PRVAKA Sažetak 1. kola skupine A

Marseille namučio Pro Recco

U Ostiji je završen prvi dan nadmetanja u A skupini Lige prvaka. Prve dvije utakmice nisu pobudile prevelika uzbuđenja.

Olympiacos je svladao Ortigiu 6:4 u ne odveć kvalitetnoj utakmici, dok je već opisana pobjeda Juga AO nad berlinskim Spandauom 04, 13:7. No, zato je ljepotica dana bio posljednji susret, onaj između najboljih momčadi Italije i Francuske.

Slavio je Pro Recco protiv Marseillea 11:9 (2:3, 2:3, 4:2, 3:1), ali bila je to sve samo ne jednostavna pobjeda za momčad naših Bijača (9 obrana) i Dobuda. Marseille (Vukičević  1 gol) je potvrdio kvalitetu izvanredno jakog, sjajno uigranog, a obrambeno vrlo snažnog sastava. Francuski prvak je vodio prvu polovicu utakmice i to osjetno. Bilo je 6:3 pred kraj druge, a onda i 7:4 početkom treće četvrtine. Pro Recco udaljen od vratiju, s lošim protokom lopte i slabim igračem više. Međutim, u nastavku je djelomice proradila i pojedinačna kvaliteta (što ne znači da ju i Marseille nema), a dijelom i dva sjajna šuta uz daljine Francesca di Fulvija koji je bio poravnao na 7:7 i 8:8 uoči zadnjih osam minuta.

U zadnjoj dionici, Australac Younger s vanjske pozicije, te Presciutti s prve vratnice dvije minute prije kraja odveli su Pro Recco do prednosti dva gola (10:8). Desetak sekundi kasnije Prlainović je pogodio za 10:9, ali u pomalo čudnim okolnostima jer se čuo zvižduk suca, djelić sekunde prije njegovog šuta što je omelo djelomice obranu Pro Recca. Imao je Marseille i priliku za izjednačenje, ali je suđen prekršaj u napadu Francuza, da bi Pro Recco pogotkom Youngera s 2 metra točno 11 sekundi do kraja stavio točku na i.