Liga prvaka / 14. prosinca 2020.

LIGA PRVAKA: Rutinska pobjeda jugaša protiv Spandaua 04

Vrlo lagano, a i brzinski je hrvatski prvak došao do prva tri boda u ovosezonskom izdanju Lige prvaka. Nije bilo nešto drugo ni za očekivati, ako ćemo iskreno. Činjenica je naime da Spandau 04 od 27. rujna i finala nacionalnog kupa, te tada ostvarene pobjede nad Waspo 89 Hannoverom, nije odigrao niti jednu utakmicu! Cijela je naime vaterpolska sezona u Njemačkoj odgođena do 1. ožujka 2021. i to je bilo jako vidljivo u utakmici.

Berlinski sastav već je gotovo tri mjeseca bez ijedne utakmice, te tek s treninzima, a druge strane naš prvak u punom sastavu i natjecateljskom ritmu. Jasno da onda ne treba kao posljedica takvog odnosa čuditi što je dvije minute prije kraja druge četvrtine Jug Adriatic osiguranje vodio čak 9:1. Već u 14. minuti doslovno riješena utakmica. Priznao je to uostalom

nakon utakmice i sam trener Dubrovčana, Vjekoslav Kobešćak u izjavi za LEN TV odnosno i za program Sportklub televizije.

– Sve što smo zamislili za početak utakmice, to smo i proveli u djelo. Bilo je očigledno da je u drugoj polovici utakmice pao naš ritam jer smo riješili pitanje pobjednika. Sljedeća utakmica protiv Marseillesa će biti puno teža. Zato jer se radi o momčadi koja jednako kao i mi stalno igra svoje prvenstvo, u odličnoj su formi, a i sastavljena od klasnih igrača.

U drugoj polovici utakmice protiv Spandaua 04, trener Kobešćak je ipak iskoristio priliku koju mu je ponudila ova utakmica, te nešto veću minutažu dao mlađim igračima. S višestrukim razlogom. Davanje prilike mlađima za stjecanje iskustva, ali jednako tako preraspodijeliti snage na ovakvom ‘brzopoteznom’ turniru s tri utakmice u isto toliko dana, od velike je važnosti.

U prvoj utakmici 1. kola A skupine, Olympiacos je pobijedio Ortigiu 6:4. U utorak Jug AO u 2. kolu igra protiv Marseillea od 15.15 sati, također uz prijenos na Sportklub 1