Liga prvaka / 29. studenoga 2022.

LIGA PRVAKA – Pro Recco slavio u Poljudu

Europski prvak se pokazao premoćnim i jakim za Jadran u Splitu. U 2. kolu A skupine, zasluženo je, a u konačnici i relativno uvjerljivo slavio gost iz Genove s našim Lončarom u igri odnosno Suknom na klupi.

Gosti su se već u 6. minuti odvojili na tri razlike (0:3), da bi domaćin preko Tomasovića tek 18 sekundi prije kraja prve četvrtine postigao prvi pogodak. Ma koliko to bilo na samom početku, te ovakva razlika ne mora nužno odrediti kasnijeg pobjednika, kada igrate protiv tako moćne, uigrane, a nadasve iskusne momčadi kakav je Pro Recco, to je često odlučujuće. Tako je i bilo.

Splićani su se u nekoliko navrata uspijevali približiti na gol zaostatka (2:3 Bukić, pa 4:5 Šetke iz peterca ili 7:8 Marinića Kragića). Baš i taj pogodak najboljeg strijelca Jadrana (Jerko Marinić Kragić), a koji je postignut tek sredinom treće četvrtine, također je jedna od odrednica, makar ne isključiva, posrnuća Splićana.

Jako je teško dostizati tijekom cijele utakmice prednost takve momčadi kakva je Pro Recco, a da se pritom solidno ne potrošite, što je onda nerijetko i temeljem za pogreške uslijed istrošenosti, mrvice pomanjkanja koncentracije i mirnoće u dodavanju.

U zadnjoj je četvrtini, Pro Recco došao i do 4 gola razlike (8:12) i to je bila točka na i, potvrda prve ovosezonske pobjede u Ligi prvaka za momčad iz najveće talijanske luke.

IZJAVE

Mile Smodlaka, trener Jadrana:

– Ne mogu biti posve nezadovoljan ovim rezultatom jer smo igrali protiv ipak jedne od najboljih momčadi u Europi. Bilo je dosta pogrešaka s naše strane, ali naravno kada igrate protiv ovakvog suparnika, onda te i on prisili na pogreške. Bili smo čak u jednom trenutku i blizu, međutim nama se onda tu opet dogodi da u napadu s igračem više dodamo loptu suparniku u ruke, da ne koristimo neke situaciju, da kako se kaže “izmišljamo toplu vodu”, a to naravno Recco kažnjava.

Sandro Sukno, trener Pro Recca:

– Postići 13 golova u gostima nikako nije loše. Zadovoljan sam dečkima, nama samo treba još malo vremena za dodatno uigravanje kako bi bili još bolji u sljedećim utakmicama Lige prvaka.

Elvis Fatović ‘pokorio’ Atenu, snažan otpor Hannovera

U ostalim susretima A skupine, važnu je pobjedu ostvarila Barceloneta našeg trenera Elvisa Fatovića u gostima, u Ateni kod Vouliagmenija, dok je drugi atenski klub ‘pomeo’ Dinamo u Tbilisiju. Najbolji strijelac je ondje bio Fountoulis sa čak 7 golova.

Zanimljivo je bilo, pa i malo napeto u Kragujevcu. Domaćin je ondje u poluvremenu vodio 9:4, na kraju treće četvrtine 11:7, pa i 13:9 još pet minuta do kraja, da bi u zadnje dvije minute primili tri gola. Odličnu su utakmicu u bazenu Park u Kragujevcu odigrali Hrvati u njemačkom sastavu, ali svoj je dio posla za Radnički obavio i naš reprezentativni centar, Josip Vrlić.