Liga prvaka / 26. siječnja 2022.

LIGA PRVAKA – Poraz od prvaka Italije

Brescia nastavlja niz nepobjedivosti u Europi, u Ligi prvaka. Ponovo su za jedan gol bili bolji od Splićana, baš kao i prije dva tjedna u Italiji. I baš kao i tada, Jadran ima za čime žaliti. Sada možda i više nego u Italiji.

Sjajno je počeo Jadran. U prvoj četvrtini je s dvije osobne opterećen Edoardo Di Somma, na vanjskoj liniji zaustavljen Vincenzo Renzuto, a napad s igračem više je djelovao nepogrešivo (2-2). Uz vrlo dobre, uvježbane akcije s lijepim proigravanjima jednom Bukića, drugi put Harkova za Dobuda odnosno Čagalja, rezultat 4:2 za našeg predstavnika nakon prvih 8 minuta, bio je logičan epilog uvodne četvrtine.

Dva gola prednosti ostalo je za Splićane i nakon polovice utakmice (9:7), što je nažalost premalo u odnosu na jako dobro odigranu većinu ove dionicu susreta. Ponajboljih 8 ili točnije 6 minuta Jadrana ove sezone u Ligi prvaka. Naime, sredinom ove četvrtine Splićani su zaredali čak 4 pogotka, te se odvojili od 6:5 do čak 9:5 protiv prvaka Italije! Marinić Kragić je postigao gol, svoj treći, za 7:5. U vrlo lijepoj i brzoj akciji koju je pokrenuo Butić na desnom krilu, prebacivanjem na Bukića lijevo koji iz prve točno pronalazi na prvu vratnicu uplivanog Marinića Kragića. Slijedio je gol Butića iz kontre (8:5), pa onda Dužević s 2 metra na odličan asist Harkova.

No, u zadnje dvije minute ove četvrtine Di Somma prvo uspijeva isplivati protunapad koji je i realizirao, da bi postigao i još jedan s igračem više, te smanjio na 9:7. Napominjemo, šteta za brzo propuštenih 4 razlike protiv Brescie. Nešto što se ne postiže često, a niti lako. Nastavak treće četvrtine samo nam je dao potvrdu onog što smo uvidjeli kod dva gola Di Somme. Slijedila je naime kanonada gostiju…

Do tri minute prije kraja treće dionice, Brescia je potpuno preokrenula sva zbivanja u vodi i tada su Talijani poveli 11:9! Odnosno, Brescia je postigla čak 6 golova zaredom! Čak dva iz kontre (Renzuto i Alesiani), proradio je Talijanima i igrač više, kao i Tešanović na vratima. Brescia je nakon treće četvrtine ‘grabila’ prema novoj pobjedi u Ligi prvaka, budući da su nakon čak 6:1 u ovoj dionici, imali ukupno vodstvo 13:10.

Tako sigurno nisu mislili u Jadranu koji je uspio smanjiti na 13:12 (Dobud i Delić), pa i kontru Šetke za izjednačenje. Umjesto toga, Presciutti je s druge strane lobom prevario vratara Anića (14:12). Tri minute prije kraja, Harkov je opalio i pogodio za minus 1 (14:13 za Bresciu). Ponovo je Jadran imao kontru, ponovo bez pogotka, da bi 46 sekundi pri kraja Renzut pogodio za 15:13. Istina da je Harkov munjevit uzvratio jako lijepim pogotkom za 15:14, ali pola minute do kraja uz napad Brescie… Premalo vremena za moguće izjednačenje, čak i uz pokušaj Bukića u zadnjoj sekundi.

Mile Smodlaka, trener Jadrana:

Ne bi ja rekao da su presudila dva brzo primljena pogotka kod uvjerljivog vodstva, nego se nama dogodilo opet nešto što nam se po već valjda 20. utakmicu događa. Mi igramo jednu igru kada je 5:5, a nešto totalno drukčije kada vodimo 9:5. Onda sebi uzimamo za pravo šutirati ono što se ne smije šutirati, što smo se strogo dogovorili da ne smijemo raditi. Kada ti se nešto toliko puno puta ponovi, kao ovo nama i kada znaš da ti se ponavlja, a ne reagiraš, onda je upitno puno stvari. I na to ja kao trener ‘šizim’. Meni je danas došlo dignuti se s klupe i otići kući. Zato jer točno znamo scenarij što će se dogoditi i svaki put nam se dogodi. Uvijek na isti način. Jedan bezobrazluk u igri, neodgovornost, nedisciplina. Ne mogu uprijeti prstom u jednoga je to je taj mentalitet s kojim nikako da prekrižimo. Trebat će nam očito puno više vremena za to nego što sam ja mislio da će trebati.

LIGA PRVAKA – Olympiacos prvi put poražen

Olympiacos je pretrpio prvi poraz u ovosezonskom izdanju Lige prvaka. Radnički je u Kragujevcu svladao atensku momčad Marka Bijača i Andra Bijača, nakon što je u konačnici i cijelu utakmicu Radnički bio u prednosti. Sve što su uspjeli gosti iz Grčke bilo je jedno izjednačenje (Filipović za 7:7, početkom treće četvrtine). U ostalim susretima, Ferencvaros je bez problema očekivano svladao Dinamo iz Tbilisija, dok je Novi Beograd na temelju ‘uraganskog početka’ pobijedio sastav našeg trenera Elvisa Fatovića, momčad Barcelonete. Naime, Novi Beograd je poveo čak 5:0 početkom druge četvrtine odnosno do pet minuta prije druge četvrtine. Istina da su Katalonci uspjeli smanjiti sredinom treće dionice na samo 6:5, pa i 8:7, da bi Radnički poveo iznova s tri razlike (10:7) na kraju treće dionice.Samo četiri minute prije kraja utakmice, smanjili su igrači Barcelonete na 10:9 i to je rezultat bio aktualan sve do sekundu prije kraja. Tada je Vlachopoulos pogodio za konačnih 11:9.Rezultati 8. kola A skupine:Jadran – Brescia 14:15Novi Beograd – Barceloneta 11:9Ferencvaros – Dinamo Tbilisi 16:10 (Jelača 2 gola za Gruzijce)Radnički – Olympiacos 10:8 (Vrlić 2 za pobjednika)