Liga prvaka / 30. ožujka 2022.

LIGA PRVAKA – Poraz Jadrana od Radničkog

Splićani su pretrpjeli osmi poraz u ovosezonskoj Ligi prvaka, iako ovaj će vjerojatno najmanje boljeti, ako već nije i zaboravljen. Iz specifičnog razloga što su objema momčadima više u mislima predstojeća subota i nedjelja u glavnom gradu Srbije i Final Four Premier lige.

Što se utakmice na bazenu park u Kragujevcu tiče, početak je bio jako dobar (3:0 za hrvatskog predstavnika). U biti, ne samo te početne minute utakmice već cijele prve dvije četvrtine u kojima su Splićani vodili uvjerljivo (4:1, 6:3, 7:4, 8:5…). Ništa čudno možda ako navedemo i podatak da je minutu prije kraja druge četvrtine Jadran imao perfektnu realizaciju igrača više, 8-8! U drugom dijelu je došlo do gotovo pa poslovičnog pada u igri Splićana, što je solidan domaći sastav znao iskoristiti, prvi put povesti pred kraj treće četvrtine (10:9), a golom iz kontre u prvoj minuti zadnje dionice (12:9) i praktički riješiti utakmicu.
Valja podsjetiti da Splićani nisu bili kompletni jer u njihovom sastavu nije bilo nedovoljno oporavljenih Duje Pejkovića i Antonija Duževića.

IZJAVA

Mile Smodlaka, trener Jadrana:

Kao da sam gledao dvije različite utakmice. Dva naša različita izdanja. Više od polovice utakmice smo igrali odlično i vrlo dobro, a onda se dogodilo ono što nam se inače događa ove sezone. Izgubili smo koncentraciju, obrana je popustila i poraz je posljedica toga.

Velike pobjede Barcelonete i Ferencvarosa

Važnu je pobjedu ostvarila Fatovićeva Barceloneta. Svladavši Olympiacos, probili su se do drugog mjesta, iako u ovoj je skupini gužva na vrhu vrlo izražena. Naime, od drugo do petoplasiranog razlika je samo 1 bod! Barceloneta je vodila cijelim tijekom utakmice (2:0, 5:2, 7:3…).
No, ako je pobjeda Katalonaca važna, jednako vrijedi i za slavlje Ferencvarosa na teškom gostovanju kod Novog Beograda. Iako, Mađari su ondje sve riješili već u prvom poluvremenu. Prvu su četvrtinu, s neuobičajeno puno golova, riješili u svoju korist (6:3), da bi drugu dobili bez ijednog primljenog gola (1:0), te su tako za 7:3 ušli u drugi dio utakmice. Početkom treće dionice bilo je i još više, 8:3 za momčad trenera Zsolta Varge. Izvanredno važni bodovi za Ferencvaros koji ‘lovi’ mjesto za Final 8 Lige prvaka.
Brescia dakako nije imala nikakvih problema protiv gruzijskog prvaka.