Liga prvaka, Seniori, Vijesti / 7. listopada 2019.

LIGA PRVAKA: Olympiacos prejak za Jadran

LIGA PRVAKA – Skupina A, 1. kolo

Olympiacos prejak za Jadran

JADRAN – OLYMPIACOS 8:17 (2:5, 5:4, 0:4, 1:4)

SPLIT – Plivalište Poljud. Gledatelja 400. Suci: Vogel (Mađarska) i Bender (Njemačka). Opunomoćenik:Molnar (Mađarska).

JADRAN: Anić (10 obrana), Burić, Zović 2, Krapić, Butić 2 (2), Pejković, Power, Vrdoljak, Visković, Delić, Šetka 1, Dužević 3, Sučić. TRENER: Ivan Asić

OLYMPIACOS: Zerdevas (4 obrane), Mylonakis 1, Skoumpakis, Genidounias 4, Joković 3, Buljubašić 2, Dervisis 1, Kakaris, Mourikis 2, Gounas, Argyropoulos 2, S. Mitrović 2 (1), Živojinović (9 obrana). TRENER: Theodoros Vlachos.

PETERCI: Jadran 2-2, Olympiacos 1-1.

OSOBNE POGREŠKE: Jadran, Olympiacos. ŽUTI KARTON: trener Vlachos (29).

TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Power (21), S, Mitrović (22), Skoumpakis (32).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jadran 3-0 (33%), Olympiacos.6-8 (75%)

Europski doprvak ipak je u ovom trenutku, pa čak i s podosta izmjena u sastavu u odnosu na prošlu sezonu, još uvijek prejak za treću momčad Hrvatske. Primarno stoga što je Olympiacos puno uigraniji sastav, odnosno najveći dio momčadi doslovno godinama igraju zajedno, kako u klubu, tako i u reprezentaciji. Vidljivo je to bilo na Poljudu, u prvom susretu cijele ovosezonske Lige prvaka, poglavito u napadu, osobito s igračem više. Primjetan automatizam u igri na koji su se vrlo brzo priviknuli Stefan Mitrović na lijevom krilu odnosno Maro Joković na desnoj strani.

Jadran je pak imao dosta propusta u obrani, ali više od toga, loših napadačkih reakcija, s podosta izgubljenih lopti ili netočnih dodavanja. Posljedica toga je onda vrlo visok, pa i težak poraz jadranaša. S iznimkom tek druge četvrtine kada je domaćin bio kratko priprijetio mogućnošću izjednačenja. Asićevi učenici su nakon vodstva grčkog prvaka 7:3 uspjeli s tri uzastopna gola smanjiti na 7:6, imali su čak i polukontru za izjednačenje, ali na žalost na tomu se i stalo.

Za razliku od Olympiacosa koji je baš tada krenuo svom silinom. Sijevalo je as svih strana, od Dervisisa, Mylonakisa, preko Argyropoulosa do Genidouniasa, još jednog iz plejade grčkih reprezentativaca, a koji je postigao tri uzastopna gola za 14:7 u prvoj minuti zadnje dionice.

Jadran će euro-bodove ipak morati potražiti negdje drugdje, protiv nekog lakšeg, slabijeg. Djeca Pireja su ipak vrh Europe. Dokazano zadnje dvije sezone.