Liga prvaka, Seniori / 18. veljače 2023.

LIGA PRVAKA – Novi poraz Jadrana

U 8. kolu A skupine Lige prvaka, u Barceloni je domaći sastav, momčad španjolskog prvaka ostvarila još jednu pobjedu nad našim Jadranom. Prije desetak su dana, odnosno u prošlom kolu slavili u Splitu, sada pred svojim navijačima. Ne tražeći alibi za poraz Jadrana, ipak valja spomenuti da su splitski vaterpolisti putovali skoro pa 24 sata do Barcelone (zbog štrajka u petak u njemačkim zračnim lukama), te se i taj detalj morao osjetiti u njihovoj igri. Ono što je bilo dodatno slično je loša napadački početak naše momčadi.

Naime, prvu su četvrtinu igrači Barcelonete dobili 4:0. Minutu i pol prije kraja druge dionice bilo je još malo teže za hrvatskog doprvaka. Barceloneta je naime tada vodila s 5 golova razlike (6:1). Stoga je načelno ovaj susret i ‘trajao’ upola kraće odnosno bio je vrlo rano odlučen.
Uostalom, i dvije i pol minute do kraja treće dionice je bilo vrlo visokih 7:2 za Barcelonetu koja si je onda mogla dopustiti određeno opuštanje u zadnjim minutama utakmice, a bez da ozbiljnije ugroze pobjedu.

IZJAVE TRENERA

Elvis Fatović (Barceloneta):
– Sve čime mogu biti zadovoljan nakon ovakve naše igre su tri boda. Naime, s iznimkom početnih minuta, vodstva 4:0 u prvoj četvrtini, mi nismo igrali dobro. S ovakvom našom igrom u sljedećim ćemo utakmicama imati ozbiljnih problema. Jadranu osobno stvarno čestitam jer su imali velikih problema doći ovamo, gotovo pa s puta izravno u bazen.

Jure Marelja (Jadran):
– Nije dobro jasno, ali ovime mi i dalje nismo izgubili naše šanse za plasman na završni turnir. Ostaju i dalje za nas ključne utakmice protiv Radničkog i Vouliagmenija.

Olympiacos iščupao remi 7 sekundi prije kraja

Malo je nedostajalo da Radnički u Kragujevcu ne napravi i još veće iznenađenje od postojećeg. Podjela bodova ili neodlučeni ishod u Šumadiji (10:10) je iznenađujući, ali kada dodamo da se Olympiacos spasio poraza tek golom Filipa Filipovića 7 sekundi prije kraja, onda smo i malo više rekli.

Ovo je dodatno nepovoljan rezultat za naš Jadran koji se bori za četvrto mjesto u skupini i kojem je Radnički uz Vouliagmeni jedan od izravnih suparnika. Očekivala se pobjeda grčkog prvaka, iako kako je utakmica tekla, još je za Atenjane (ali i za Splićane) dobro da je Radnički osvojio ‘samo’ jedan bod.