Liga prvaka / 30. rujna 2022.

LIGA PRVAKA – Nova pobjeda Mladosti

U 2. kolu kvalifikacijskog turnira Lige prvaka u crnogorskom gradu Herceg Novom, Mladost je ubilježila i drugu pobjedu. Zagrepčani su bili bolji od Žaibasa iz glavnog grada Litve, Vilniusa 15:7.

Litavci su po svemu sudeći najslabija momčad u skupini, te nije niti bilo za očekivati ništa drugo osim uvjerljive pobjede hrvatskog predstavnika. Žaibasu može ostati samo utjeha da su uspjeli odigrati jednu četvrtinu neodlučeno (2. četvrtina – 3:3), ali već u sljedećoj je slijedio povratak u realnost (7:1 za Mladost). Onda je malo lakše i za shvatiti zašto je kod rezultata 13:4 za hrvatskog prvoligaša, Litavcima uspjelo dobiti zadnjih 8 minuta (3:2).

Zagrebačka momčad ovog petka igra dvije utakmice u Crnoj Gori, pa će tako od 17.00 sati ponovo u bazen. U susretu 3. kola suparnik će im biti slovačka momčad Novaky.